ru ua

Німецький суд не випустив банкіра Тимонькіна під заставу

Німецький суд не випустив банкіра Тимонькіна під заставу Фото: Борис Тимонькін

Тимонькін не дав згоду на спрощену процедуру екстрадиції до України

Український банкір Борис Тимонькін, якого заарештовано за підозрою у фінансових махінаціях "злочинної групи Курченка", за рішенням Німецького суду залишається під вартою. Наразі Тимонькін очікує на екстрадицію до України, повідомляє Deutsche Welle.

"Вищий земельний суд федеральної землі Бранденбург у п'ятницю, 26 червня задовольнив клопотання прокуратури про екстрадиційний арешт Бориса Тимонькіна. Суд обґрунтував своє рішення підвищеною небезпекою втечі підозрюваного. Таким чином Тимонькін не вийде під заставу і залишиться у в'язниці міста Коттбуса, куди він був поміщений після затримання 14 червня в аеропорту Берлін Шенефельд", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що у рішенні суду зазначено, що злочинні дії, які інкримінуються підозрюваному в Україні, підпадають під дію Кримінального кодексу Німеччини, що є головною передумовою для початку процедури екстрадиції.

"Чи буде Тимонькіна видано Україні, вирішить також суд, коли з Києва надійдуть усі необхідні документи. Це може зайняти не один місяць", - повідомляє DW.

Як зазначено у документах суду, підозрюваний не дав згоду на спрощену процедуру екстрадиції до України. Тому, він залишатиметься у Німеччині доти, доки суд не розгляне питання правомірності його видачі Україні.

У свою чергу, громадський діяч, адвокат Анатолій Башловка на своїй сторінці в соцмережі Facebook подякував ЗМІ, які, за його словами, "не дали це питання спустити на гальмах".

"Велика подяка ЗМІ, які змусили нашу Генеральну прокуратуру професійно працювати в цьому питанні. Я сподіваюся, що питання з видачею пана Тимонькіна буде вирішено позитивно. І в Україні ми з вами зможемо дізнатися багато цікавого про справи Курченка і Укрсоцбанку (Юнікредит Банку)", - написав Башловка.

Відзначимо, українські правоохоронці називають Бориса Тимонькіна членом злочинного угруповання Сергія Курченка. Йому інкримінують підробку документів та розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. Йдеться насамперед про нелегальну торгівлю скрапленим газом.

Окрім цього, у Німеччині з осені 2013 року ведеться слідство за підозрою у відмиванні коштів через фірму Sparschwein Gas GmbH, яка управляє мережею газових автозаправок, які 2012 року купила група компаній СЄПЕК Сергія Курченка.

"У прокуратурі землі Бранденбург не виключають, що Бориса Тимонькіна буде допитано у рамках цієї кримінальної справи", повідомляє DW.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Німецький суд ухвалив рішення про доекстрадиційний арешт Тимонькіна.