ua en ru

Нерухомість Туреччини: що можна купити і відразу ж здати в оренду

Туреччина - саме та країна, де створені всі умови для комфортного відпочинку і життя, в тому числі і на прекрасних курортах, де самий довгий купальний сезон і сама тепла морська вода. При цьому політика низьких цін і дружнього ставлення до іноземним громадянам суворо контролюється і стимулюється на державному рівні.

Сьогодні абсолютно всі банківські установи світу фіксують зниження ставок за депозитами до 2%-3% річних. Альтернативою в цьому виступила нерухомість. Придбання її з метою здачі в оренду в курортних зонах стало основним трендом в країнах Європи, Африки, Азії та Близького Сходу. Жителі країн СНД (Росії, України, Азербайджану, Грузії, Казахстану) та Балтії (Латвія, Литва і Естонія) отримали доступ до привабливих об'єктів на морських узбережжях чотири роки потому і все ж... попит на житло та іншу нерухомість поки не перевищив пропозицію.

Ціни навіть не елітне житло вигідно відрізняються від ринкових в Єврозоні. Пов'язано це тим, що в країні з кожним роком все менше шансів отримати ВНЖ в ЄС (див. статтю ВНП в Іспанії: плюси і мінуси покупки нерухомості в країні) або ріелтерам треба, нарешті, докласти трохи більше зусиль, щоб підняти значення рідних пенатів в очах світової громадськості?

Наскільки довго збережеться цей тренд «демократичних цін» і стануть економічно виправданими придбані апартаменти, вілли і «бізнес під ключ» по закінченні деякого часу, дізнавалися журналісти відділів "новини світу" і "нерухомості Туреччини" журналу "Біржовий лідер".

Де в Туреччині можна купити під здачу нерухомості в оренду?

Для того, щоб отримувати стабільний прибуток з житла необхідно не тільки вибрати хороший об'єкт у вдалому місці, хоча це вже половина справи, але і враховувати деякі інші моменти. Ріелтерські контори і агентства нерухомості при необхідності надають консультаційні послуги по складанню найбільш оптимальних розцінок для житла або бізнес-об'єктів, які планується здавати в оренду.

При розрахунку очікуваного прибутку слід також враховувати фактор сприятливих змін у міжнародних тренди: це перевагу тим чи іншим фінансовим інструментам і градація позиції держави у кредитному та інших рейтингах. Саме тому увагу великих інвесторів кинулось в Туреччину. Адже придбання елітної нерухомості юридичними особами для подальшої здачі в оренду набагато більш вигідне підприємство, ніж навіть депозити в найбільших офшорах світу: оскільки орендодавці отримують стабільний прибуток в 2,5-3,5 рази вище.

Бунгало в Туреччині (Фетхия) - вартість 215 тис. євро. Ідеально підходять для відпочинку з маленькими дітьми. Внутрішня площа 99м.кв + площа тераси 58м.кв. Загальна площа 157 м. кв. Площа саду 400м.кв. Дохід від оренди в рік - 7% (прибуток 15 050 євро в рік).

Вілла в Туреччині: Фетхия - Sunset Beach Club. Внутрішня площа 150 м. кв., балкон 50 м. кв. Загальна площа 200 м. кв. Вартість 600 000 євро. Дохід від оренди в рік - 5% (прибуток 30 000 євро в рік).

Апартаменти в Туреччині - Коста Бланка Південь - Торревьеха, загальна площа: 110 кв. м . Вартість - 68 000 євро ( 29% річних від оренди - прибуток 19720 євро).

Найближчим часом намічаються позитивні перспективи для країни, у листопаді цього року міжнародне рейтингове агентство Fitch зробило заяву про підвищення суверенного кредитного рейтингу Туреччини з рівня BB+ до ВВВ, що підвищило коефіцієнт надійності в очах інвесторів. До того ж, уряду вигідні інвестиції в елітну нерухомість: для них надаються спеціальні умови по іпотеці і кредитування, а також пільгове оподаткування. Особливо це стосується комерційної нерухомості, оскільки житло і так досить затребуване. Однією з причин, за якими зберігається тренд низької вартості на житло типу апартаментів - це недостатня популяризація даного типу житла серед зарубіжних інвесторів. Хоча кількість пропозицій з продажу даних об'єктів нерухомості лідирує. І чим більш привабливий об'єкт для оренди - тим швидше коригуються ціни в бік підвищення. Тому бажаючим інвестувати в нерухомість у Туреччині варто поспішити, щоб встигнути вибрати для себе найкраще з кращого, поки ще не піднялася ціна.