Тижневий зліт вартості міді на 20% став максимальним з 1986 р., - аналітик

НовиниЕкономіка    01.11.2011 - 10:28

Лідером зростання на минулому тижні в сегменті основних металів стала мідь: всього за п'ять сесій ціна піднялася на 20% - це найбільший тижневий приріст як мінімум з 1986 р. У вересні страх рецесії інвестори могли висловлювати за допомогою міді - тоді хедж-фонди впевнено перейшли на бік цього металу вперше з жовтня 2009 р., повідомив директор відділу CFD і лістингових продуктів Saxo Bank Оле Слот Хенсен.

"На тлі поліпшення економічних даних і зниження курсу долара напрямок розвитку змінився: гравці активно почали закривати короткі і відновлювати довгі позиції, що дало цінами потужний поштовх до зростання. Потім підтримка прийшла з Китаю, де повернувся попит на мідь - у вересні обсяг імпорту досяг 16-місячного максимуму. Одночасно через страйки на шахтах в Перу і Індонезії знизилася пропозиція", - повідомив експерт.

Між тим на ринку залізної руди ситуація складається зовсім іншим чином.

"Під впливом спаду на світових ринках ціна на залізну руду з початку вересня впала на третину. На відміну від міді, китайський попит на руду знижується. З урахуванням того, що шахти в Австралії і Бразилії продовжують працювати на повну потужність, на ринку утворився надлишок пропозиції, що негативно позначилося на цінах. Вони більш ніж у два рази перевищують витрати виробництва великих гірничодобувних компаній. Якщо найближчим часом попит не відновиться, то падіння продовжиться", - вважає аналітик.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top