Неакуратні висловлювання чиновників можуть призвести до відтоку капіталу з України, - інвестбанкір

НовиниЕкономіка    16.09.2016 - 18:12
Інвестбанкір розповів про паніку серед інвесторів та пенсіонерів
Інвестбанкір розповів про паніку серед інвесторів та пенсіонерів

Висловлювання міністра юстиції, опубліковані в ряді ЗМІ про те, що закон про спецконфіскацію, у разі прийняття дозволить забрати у бюджет не тільки кошти корупціонерів з оточення Януковича, але й активи усіх інших учасників фінансових ринків, дестабілізує фінансовий ринок України. Таку думку висловив Володимир Бобилєв, керуючий групою британських інвестиційних фондів East Prospect Fund і European Litigation Fund (спеціалізація – інвестиції в проблемні і юридично спірні активи).

"З публікацій у ЗМІ, які цитують міністра, виходить, що вітчизняних фінансистів ставлять на одну дошку з злочинцями-корупціонерами, які оголошені в розшук. А будь-який залучений ними капітал апріорі оголошується кримінальним. Слідуючи логіці цього висловлювання тоді і дії державного Ощадбанку, через який проходили гроші "Сім'ї", є злочинними. А адже цей банк є основним оператором пенсійної системи України, представляє урядові гарантії нашої держави на міжнародних ринках, - сказав Бобилєв.- Хто в таких умовах погодиться працювати з Україною?".

За його словами, правовий нігілізм подібних висловлювань призведе до відтоку капіталу з України, паніки серед інвесторів і пенсіонерів, ставить під удар від міжнародних організацій.

"А як ми знаємо, на тлі паніки можна чекати чого завгодно: хоч падіння гривні, хоч чергової втечі вкладників банківської системи. Особливо це актуально для воюючої країни, якою є Україна", - сказав Бобилєв.

За його словами, з точки зору міжнародної практики подібного роду бездоказові адресні висловлювання високих посадових осіб є підставою для подачі позовів у міжнародні суди по захисту ділової репутації.

"Якщо подивитися на публікації в ЗМІ, які посилаються на міністра юстиції з точки зору міжнародної юридичної практики, то на подібні адресні необґрунтовані висловлювання можуть подаватися позови в міжнародні суди за підрив ділової репутації, някі вичисляються величезними сумами, - сказав Бобилєв. – Якщо ж міністр не робив висловлювань, які приписують йому деякі ЗМІ, тоді, щоб уникнути нанесення шкоди іміджу України на міжнародних фінансових ринках, він повинен про це публічно заявити".

Як відзначав ряд ЗМІ, в четвер на прес-конференції міністр юстиції повідомив: "У справах, які вже розпочаті і за якими  арештовані активи, також може використовуватися механізм конфіскації за цивільним позовом. Це стосується і осіб, які брали участь в операціях, виступали брокерами - абсолютно всіх фігурантів справ".

On Top