НБУ посилив перевірки дотримання банками валютного законодавства

НБУ посилив перевірки дотримання банками валютного законодавства
Фото: НБУ вніс зміни в порядок перевірки банків

Зокрема, розширено перелік підстав для проведення таких перевірок

Нацбанк розширив перелік підстав для проведення перевірок дотримання банками вимог валютного законодавства і змінив їх порядок. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Як повідомляється, відповідні зміни затверджені постановою Правління Національного банку України від 7 вересня 2016 № 383 "Про внесення змін у деякі нормативно-правові акти Національного банку України".

зокрема, цією постановою внесено зміни до Положення про порядок проведення виїзних, невиїзних (камеральних) перевірок щодо дотримання банками, іншими фінансовими установами, національним оператором поштового зв'язку вимог валютного законодавства України та перевірок пунктів обміну іноземної валюти на території України, затвердженого постановою правління Національного банку України від 21 вересня 2007 року № 338, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2007 року за № 1220/14487

Так, згідно змін, підставою для проведення перевірок може бути інформація про можливі порушення в сфері фінансового моніторингу або інформація про здійснення банком (фінансовою установою) ризикової діяльності.

З метою більш широкого застосування сучасних технологій перевірки можуть бути здійснені не тільки шляхом перевірки документів (їх копій) на паперових носіях, а також шляхом отримання доступу до електронних документів, їх копій, отримання електронних копій документів на паперових носіях.

Всі норми, що стосуються перевірок дотримання встановленого порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій, згруповані в окремій главі зазначеного положення.

Крім того, внесено зміни до Положення про здійснення уповноваженими банками контролю за проведенням резидентами та нерезидентами, до яких застосовані спеціальні санкції згідно зі статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", валютних операцій через ці банки, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 21 травня 2003 року №198, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 9 червня 2003 року за № 463/7784, згідно з яким уточнена форма подання в банк інформації про скасування спеціальної санкції, застосованої до клієнта банку або його контрагента

Нагадаємо, Нацбанк уточнив умови видачі ліцензій на здійснення валютних операцій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся