НБУ вирішив не обкладати ПДВ операції з переказу коштів без відкриття рахунку

Понеділок 19 грудня 2011 10:51

Національний банк України (НБУ) затвердив оновлений перелік операцій з розрахунково-касового обслуговування, що не підлягають оподаткуванню податком на додану вартість (ПДВ). Про це йдеться в постанові регулятора №400 від 15 листопада 2011 р., передає прес-служба "Українського кредитно-банківського союзу" (УКБС).
До переліку включено операції: переоформлення рахунків у національній та іноземній валютах; проведення розрахунків на кліринговій основі; виконання операцій за розрахунками з платіжними картками; попередню підготовку готівки для видачі клієнтам та приймання, видачі, перерахування готівкових коштів, повторного перерахування у разі невідповідності суми, сортування, пакування банкнот і монет, операції з переказу коштів без відкриття рахунку.
"НБУ усунув передумови для подорожчання, та, як наслідок, тінізації цих операції, що сприятиме збільшенню обсягів коштів, які переказуються по Україні та надходять із-за кордону офіційним шляхом, - зазначила генеральний директор УКБС Галина Оліфер. - Це, на нашу думку, позитивно вплине на стан платіжного балансу нашої держави та забезпечить здійснення цих операцій без оподаткування ПДВ не тільки банками, а й іншими фінустановами".
За даними НБУ, в 2010 р. загальні обсяги операцій з переказу коштів без відкриття рахунку були оцінені майже у 6 млрд дол. Половина грошових переказів в Україну надійшло через коррахунки банків. Ще 36,3% переказів було здійснено за допомогою міжнародних платіжних систем, і 13% загальної суми було ввезено до України без законних підстав.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся