ua en ru

НБУ вирішив ліквідувати банк "Надра" Фірташа

НБУ вирішив ліквідувати банк "Надра" Фірташа Фото: український бізнесмен Дмитро Фірташ

Рішення було прийнято вчора

Національний банк України ухвалив рішення ліквідувати ПАТ "КБ "Надра", основним бенефіціаром якої є український бізнесмен Дмитро Фірташ. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Національний банк України, продовжуючи розпочату процедуру виведення з ринку неплатоспроможного ПАТ "КБ "Надра", 04 червня 2015 року прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію цього банку", - йдеться в повідомленні.

Як розповіли в НБУ, в серпні 2014 р. регулятор вирішив віднести "Надра" до категорії проблемних банків і встановив термін для прийняття банком заходів щодо приведення своєї діяльності у відповідність з вимогами законодавства.

Результати безвиїзного банківського нагляду показали, що проблеми виникли внаслідок ризикової діяльності акціонерів і менеджменту банку на чолі з Ігорем Гіленком в період до фінансової кризи 2008-2009 рр. Рішення про виведення банку з процедури тимчасової адміністрації у 2011 р. було прийнято передчасно. Банк продовжив діяльність недостатньо капіталізованим і виявився нездатним витримати кризу ліквідності в 2014-2015 рр. Акціонери і керівництво банку не запропонували своєчасних і достатніх заходів для збільшення капіталу банку до необхідного рівня, достатньої для забезпечення його платоспроможності.

Нагадаємо, на початку лютого 2015 р. в банк "Надра" була введена тимчасова адміністрація.