У НБУ розповіли про ситуацію з адекватністю капіталів українських банків

У НБУ розповіли про ситуацію з адекватністю капіталів українських банків
Фото: Катерина Рожкова

До 200 млн гривень не довели свої капітали 13 банків

Близько 34 українських банків ще не довели розмір своїх капіталів до нормативу у 200 млн гривень. Про це в інтерв'ю порталу "Мінфін" розповіла заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

За її словами, з першої двадцятки банків (найбільші-ред.) адекватності капіталу досягли 7%, а на рівень у 10% всі банки в системі повинні будуть вийти до 1 січня 2019 року

При цьому, зазначила Рожкова, по першій двадцятці 4 банки взагалі не вимагали докапіталізації, а 8 – вже вийшли на 10%.

"Два банка ми вивели з ринку. Залишається шестеро, які 5% вже зробили. Плани щодо подальшої докапіталізації у них є, їх виконання ми контролюємо щомісяця", - підкреслила вона.

Що стосується більш дрібних гравців українського банківського ринку, то до 1 травня друга двадцятка повинна вийти на показник адекватності капіталу в 5%, третя – до 1 червня.

"Тобто до середини року 60 банків (а це 98% системи) повинні показати адекватність капіталу на рівні 5%. Решта 36 банків ми поки діагностуємо, до початку осені у нас будуть результати по всій системі", - пояснила заступник голови НБУ.

Нагадаємо, раніше НБУ пом'якшив умови для докапіталізації банків.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся