ru ua

У НБУ розповіли про графік роботи банківської системи на новорічні свята

У НБУ розповіли про графік роботи банківської системи на новорічні свята Фото: НБУ визначився з вихідними днями на новорічні свята (РБК-Україна)

У 2017 році операційний день закінчується 29 грудня о 15:00

Національний банк України визначив регламент роботи банківської системи України, а також електронних систем Нацбанку на новорічні свята. Про це повідомляє прес-служба Національного банку.

Зокрема:

- 27 28 грудня 2017 Система електронних платежів НБУ (СЕП) працює в режимі продовженого на 2 години банківського дня;

- 29 грудня 2017 о 13:00 в СЕП можуть здійснюватися тільки платежі між банківськими установами, що підпорядковані одній юридичній особі, а також платежі, спрямовані в Національний банк України та органів Державної казначейської служби України

Національний банк та органи Державної казначейської служби України можуть здійснювати платежі на адресу всіх учасників СЕП. Банківський день у СЕП закінчується о 15:00.

Що стосується святкових днів у 2018 році, то:

- 1 і 8 січня 2018 СЕП, система електронної пошти Національного банку, депозитарій Національного банку України, Система "Сертифікати", Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України, система з купівлі та продажу кредитних ресурсів у національній валюті на міжбанківському кредитному ринку Україна "Кредінфо2", Автоматизована інформаційна система "Реєстр договорів з нерезидентами 2" не працюють;

- 2 січня 2018 банки працюватимуть без клієнтів і забезпечувати комплекс робіт, пов'язаних з початком нового звітного року Міжбанківські перекази коштів через СЕП у цей день не будуть здійснюватися;

- 3 - 5 і 9 січня 2018 СЕП і банківська система працюють у звичайному режимі.

З 29 грудня 2017 до 3 січня 2018 включно буде діяти офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів, установлений Національним банком України 28 грудня 2017.

У період з 30 грудня 2017 до 8 січня 2018 включно банки повинні забезпечити безперебійну роботу банкоматів, підкріплення їх готівкою різних номіналів для обслуговування клієнтів.

Нагадаємо, Верховна Рада України підтримала Проект Закону №5496 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів".

Згідно з документом, 25 грудня, коли католики святкують Різдво, став вихідним днем і в Україні.