ru ua

НБУ прогнозує уповільнення зростання монетарної бази та грошової маси у 2017

НБУ прогнозує уповільнення зростання монетарної бази та грошової маси у 2017 Фото: Валерія Гонтарєва

Регулятор налаштований продовжити пом'якшення монетарної політики у 2018 році

НБУ змінив прогноз зростання монетарної бази у бік зниження з 7,7% до 6,3% у 2017 році і з 8,2% до 7,8% у 2018 році. Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ.

Також у бік зменшення змінений прогноз зростання грошової маси. Згідно з новим прогнозом, зростання грошової маси сповільниться з 11,5% до 10,7% у 2017 і з 13,3% до 12,8% у 2018 році.

Крім того, регулятор налаштований в наступному році продовжити пом'якшення монетарної політики.

"З моменту публікації попереднього прогнозу погіршилися перспективи економічного зростання внаслідок активізації бойових дій і блокади транспортних шляхів на сході країни, які відображені в зниженні прогнозу чистої купівлі валюти на ринку для поповнення резервів. Також внаслідок низьких темпів відновлення економіки темпи зростання як депозитної, так і готівкової складової грошової маси в цілому за рік будуть переглянуті в бік зменшення порівняно з попереднім прогнозом", - пояснює НБУ.

Регулятор вважає, що банківська система буде продовжувати функціонувати в умовах профіциту ліквідності, а його основним джерелом буде залишатися купівля валюти НБУ для поповнення міжнародних резервів.

Нагадаємо, Нацбанк прогнозує зростання дефіциту поточного рахунку платіжного балансу в 2017-2018 роках.