НБУ планує восени випустити казначейські зобов'язання на 200 млн дол. з дохідністю 8-10%

Національний банк України (НБУ) планує восени випустити казначейські зобов'язання на 200 млн дол. Про це у відеозверненні повідомив директор генерального департаменту банківського нагляду Нацбанку Олексій Ткаченко.

"Планується випуск номіналом 500 дол., відповідно мінімальна кількість, яка може купити осіб - одне казначейське зобов'язання, тобто 500 дол. Планується перший випуск - 200 млн дол... Якщо цей інструмент буде користуватися популярністю, то плануються додаткові випуски... Остаточно ще прибутковість не вирішена, але вона буде в коридорі між 8 і 10 відсотків річних", - зазначив Ткаченко.

За його словами, придбати державні казначейські зобов'язання на загальну суму до 150 тис. грн зможе будь-яка фізична особа без пред'явлення документів. У разі їх придбання на велику суму потрібно буде мати при собі документ для ідентифікації особистості.

Мінфін спочатку буде реалізовувати державні казначейські зобов'язання через "Ощадбанк". Надалі передбачена можливість участі в реалізації державних казначейських зобов'язань всіх зацікавлених банків.
"Міністерство фінансів буде доводити "Ощадбанку" раз в 10 днів котирування на продаж казначейських зобов'язань. Це пов'язано з тим, що кожен раз треба враховувати вже накопичений дохід за процентною ставкою цінних паперів. І відповідно "Ощадбанк" щодня буде ставити котирування на зворотну купівлю цих зобов'язань, яка може відрізнятися від ціни продажу максимум на 1%", - пояснив директор генерального департаменту банківського нагляду.

Нагадаємо, раніше директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст висловив думку, що концентрація Мінфіну на внутрішньому ринку - правильне рішення в умовах проблем з отриманням позик.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся