НБУ: Концентрація Мінфіну на внутрішньому ринку - правильне рішення в умовах проблем з отриманням позик

Субота 14 липня 2012 11:34

Концентрація Мінфіну на внутрішньому ринку - правильне рішення в умовах проблем з отриманням позик. Про це заявив директор департаменту з управління валютним резервом і здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст, повідомляє "Дзеркало тижня. Україна".

Проте, за словами Дубихвіста, гроші в світі все-таки є, і друкуються вони досить швидкими темпами (зокрема, в Європі, США). "Концентрація нашого Мінфіну на внутрішньому ринку в таких умовах - правильне рішення", - підкреслив представник центробанку.

На думку Дубихвіста, сьогодні Україна краще підготовлена до зовнішніх викликів, ніж ще рік тому. Індикатором цього може служити і те, що певне зменшення резервів НБУ відбулося, перш за все, через активне повернення зовнішніх боргів України, а не, скажімо, через підвищений попит населення на валюту на наявному ринку.

Крім того, ситуація на валютному ринку України набагато краща, ніж рік тому. Наприклад, негативне сальдо продажу наявної валюти населенню за минулий рік склало 13,5 млрд дол. Ці кошти пішли на погашення кредитів в еквіваленті 30 млрд грн, одночасно депозити у валюті виросли на 36 млрд грн - в цілому це 8,2 млрд дол. Тобто більше 5 млрд дол. залишилося поза банківською системою, відзначив представник НБУ.

Дубихвіст також відзначив, що з початку поточного року розмір валютних кредитів зменшився на 2 млрд дол., одночасно виросли на 1,2 млрд дол. депозити у валюті. Тобто банківська система отримала 3,2 млрд дол. в рахунок погашення кредитів і на депозити. Негативне сальдо продажу наявної валюти населенню складає 3 млрд дол.

"Тобто населення скільки купило, стільки і принесло в банки. Нічого, як говориться, "повз касу" не пройшло. І це характеризує ситуацію як дуже хорошу", - вважає Дубихвіст.

Те, що Мінфін планує продовжувати залучення коштів на внутрішньому ринку і пропонує ринку такий інструмент, як казначейські зобов'язання для населення - це дуже добре і це можна тільки вітати, упевнений представник НБУ.

Нагадаємо, Мінфін прогнозує, що 2013 р. буде складнішим для світової економіки, ніж 2008 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся