НБУ має намір поступово знімати обмеження на валютному ринку

НовиниФінанси    13.09.2016 - 13:02
Фото: Олег Чурий
Фото: Олег Чурий
НБУ має намір удвічі скоротити штат НБУ посилив перевірки дотримання банками валютного законодавства

Регулятор вважає, що одночасне скасування всіх обмежень може призвести до фінансової кризи

НБУ має намір поступово відміняти введені обмеження на валютному ринку. Про це сьогодні під час прес-конференції заявив заступник голови НБУ Олег Чурий, передає кореспондент РБК-Україна.

На його думку, одночасне скасування обмежень при купівлі і продаж іноземної валюти в Україні може призвести до фінансової кризи.

"Сьогодні одночасна скасування обмежень може призвести до фінансової кризи, тому ми дуже обережно ставимося до цього", - заявив Чурий, зазначивши, що фінансові обмеження все ж негативно впливають на розвиток бізнесу в країні.

"Наша політика щодо скасування обмежень балансується між тим, що нам потрібно збалансувати фінансову стабільність і тим фактом, що дійсно, обмеження негативно впливають на діяльність бізнесу", - сказав Чурий.

За його словами, серед пріоритетів, визначених НБУ при скасуванні обмежень - прямі іноземні інвестиції та операції з поточним рахунком, тобто експорт і імпорт.

"Якщо ми бачимо, що умови покращуються або ми бачимо, що є приплив валюти в країну, то ми більш вільно ці обмеження знімаємо. На жаль, цей процес поступовий, він напевно займе якийсь час", - зазначив Чурий.

Нагадаємо, НБУ планує низку заходів щодо валютної лібералізації.

Читайте в розділі

НБУ підвищив курс золота до 324,91 тис. гривень за 10 унцій

Територіальні громади отримають на розвиток 50 млн долларів за програмою DOBRE, - Зубко

Держборг України збільшився до 68,61 млрд доларів

On Top