НБУ 26 квітня може обрати голову ради, - джерела

Середа 25 квітня 2012 09:11

Голова Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов призначив на 26 квітня перше за два роки засідання ради Нацбанку, на якому буде вирішено ряд технічних бюджетних питань НБУ, а також, можливо, обраний новий голова. Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна".

Всього на призначені на 26 квітня збори ради НБУ винесені 10 питань, розповіли виданню члени ради. "Ми розглянемо ряд технічних питань, таких, як, наприклад, затвердження бюджетів", - зазначив директор Інституту економіки і прогнозування НАНУ Валерій Геєць. "Але я не виключаю, що при розгляді пункту "різне" може бути підняте питання про обрання голови ради", - зазначив інший член ради НБУ.

Відповідно до закону про НБУ, рада щорічно до 15 вересня повинна затверджувати кошторис витрат і доходів центробанку на наступний рік і подати у Верховну Раду і Кабмін інформацію про прогнозований прибуток для перерахування в бюджет. До 1 квітня кожного року рада також має подавати відомості про прогнозований прибуток для включення в проект бюджету наступного року. До 1 листопада члени ради повинні вибрати аудиторську фірму, яка буде перевіряти НБУ, а до 30 квітня наступного року - стверджувати її звіт.

Рада НБУ не збиралась з березня 2010 р., а термін повноважень її голови - Петра Порошенка (міністра економічного розвитку і торгівлі) - закінчився 23 лютого 2010 р. Нового голову не вдавалося обрати через відсутність кворуму. Порошенко пояснив, що тепер правом скликання ради володіє тільки голова НБУ. "Дуже добре, що Сергій Арбузов, нарешті, зміг скликати раду", - зазначив член ради НБУ, народний депутат від Партії регіонів Василь Горбаль.

Питання обрання голови члени ради обговорювати не хочуть. "Коли я побачу кандидатури, тоді зможу сказати, кого я вирішу підтримати", - заявив виданню член ради, віце-прем ' єр Борис Колесников. Зазначимо, що згідно ст. 10 закону про НБУ, в раду взагалі не можуть входити люди, які мають представницький мандат або керують будь-яким органом державної влади. Отже, обрання одного з членів Кабміну або АП нелегітимно, підкреслив один з членів ради. "Ще півроку тому активно обговорювалося призначення головою Романа Шпека, але чи буде це зараз - подивимося", - розповів один з членів ради. "Я не прагну змінити свій статус і готовий працювати з тим головою, якого запропонує Сергій Арбузов", - заявив виданню Шпек. "Я знаю, що дуже хотів очолити орган Ігор Прасолов (глава підкомітету з питань цінних паперів і фондового ринку комітету ВР з питань фінансів, банківської діяльності податкової та митної політики). Оскільки повноваження в раді найбільш вірогідного кандидата - Валерія Геєця - закінчилися", - додав інший член ради. Прасолов відмовився коментувати кандидатури.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся