ru ua

Названі причини перенесення угоди України та ЄС про "відкрите небо"

Названі причини перенесення угоди України та ЄС про "відкрите небо" Фото: Володимир Омелян, міністр інфраструктури України (РБК-Україна)

Угода про "єдине небо" між Україною та ЄС набуде чинності після квітня 2019 року

Після виходу Великобританії з ЄС набуде чинності угода про єдиний авіапростір між Україною та ЄС. Про це сьогодні на брифінгу повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, він пояснив причини за якими підписання угоди призначені на 2019 рік.

"В рамках Транспортного діалогу 19-20 лютого (Транспортний діалог високого рівня Україна-ЄС між міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном та Генеральним директором з питань мобільності та транспорту Європейської Комісії Хенріком Хололеем, - ред.) це питання було одним з пріоритетних. Європейська сторона запевнила, що після виходу Британії з Європейського Союзу, а це я нагадаю квітень 2019 року, відразу невідкладно ця угода буде підписана. Вони ще намагаються знайти механізм, щоб зробити це раніше, але ми об'єктивно розуміємо, що реалістичний термін - це початок 2019 року", - сказав він.

Нагадаємо, причина затягуванням підписання угоди про єдиний авіапростір, яке було парафовано ще в 2013 році, полягає у відсутності консенсусу між Іспанією і Великобританією щодо остаточної редакції статті про аеропорт Гібралтару.