ru ua

Нацрада зобов’язала українських провайдерів припинити трансляцію "РТР-Планета", "НТВ-Мир", "Россия 24" і ТVСІ

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 24 липня 2014 р. визнала, що зміст іноземних програм "РТР-Планета", "НТВ-Мир", "Россия 24" і "ТВ Центр-Іnternational" ("ТVСІ") не відповідає українському та європейському законодавствам, зобов'язавши провайдерів програмної послуги привести свою діяльність у відповідність до цього рішення.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 24 липня 2014 р. визнала, що зміст іноземних програм "РТР-Планета", "НТВ-Мир", "Россия 24" і "ТВ Центр-Іnternational" ("ТVСІ") не відповідає українському та європейському законодавствам, зобов'язавши провайдерів програмної послуги привести свою діяльність у відповідність до цього рішення. Про це повідомляє прес-служба Нацради.

"Як свідчить моніторинг, проведений регулятором, в ефірі цих каналів зафіксовано розповсюдження неправдивої і спотвореної інформації щодо наявної ситуації в Україні, що є порушенням частини першої статті 2, статті 28 закону України "Про інформацію", частини другої статті 6 закону України "Про телебачення і радіомовлення" та частини першої статті 7 Європейської конвенції про транскордонне мовлення. Стосовно припинення ретрансляції цих компаній є рішення суду", - йдеться в повідомленні.

При цьому директор "Телекомпалати України" Костянтин Гріцак в ході засідання запевнив членів Національної ради, що асоціації, які працюють на ринку платного телебачення, у разі виявлення незаконної трансляції згаданих каналів вживатимуть усіх заходів для її припинення.

Водночас було вирішено не згадувати в рішенні про перелік адаптованих каналів, допоки члени Національної ради не визначаться з ним остаточно й не сформують своєї позиції стосовно застосування норми закону про необхідність адаптування іноземних програм до вимог вітчизняного законодавства.