Нацбанк змінив порядок проведення операцій з депозитними сертифікатами НБУ

НовиниФінанси    23.09.2016 - 10:21
Фото: Нацбанк спростив банкам операції з депозитними сертифікатами НБУ
Фото: Нацбанк спростив банкам операції з депозитними сертифікатами НБУ

Відтепер банки можуть торгувати зазначеними сертифікатами не тільки на біржах

Національний банк України прибрав можливість проведення операцій з депозитними сертифікатами НБУ шляхом участі в торгах, які проводяться на біржі. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Згідно з повідомленням, таке рішення прийнято з урахуванням рекомендацій Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та грунтується на тому, що депозитні сертифікати НБУ є одним із стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи, який є борговим зобов'язанням центрального банку, а отже, не належить до цінних паперів, ні до фінансових інструментів

Нацбанк також запевняє, що таке рішення не буде мати негативних наслідків для інвестиційних можливостей банків. Так, за даними НБУ, з початку року зацікавленість банків у біржовій торгівлі депозитними сертифікатами НБУ істотно ослабла через поступового зниження облікової ставки. Якщо в січні-травні було укладено 112 біржових угод на загальну суму 11,2 млрд гривень, то з червня ні біржової угоди укладені з ними не було.

У той же час у банків залишається можливість укладати угоди з депозитними сертифікатами НБУ на позабіржовому ринку, що зараз є більш поширеним, ніж угоди на біржовому ринку.

Зазначені зміни затверджені постановою правління Національного банку україни № 387 від 15 вересня 2016 року "Про затвердження змін до Положення про порядок обліку та проведення Національним банком України та банками України операцій з депозитними сертифікатами Національного банку України". Вони вступають в силу з 23 вересня 2016 року.

Нагадаємо, раніше НБУ дозволив ролловер під заставу депозитних сертифікатів та іноземної валюти.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
НБУ вважає, що шанси українських компаній на успішну реструктуризацію боргів зросли До кінця 2016 рівень інфляції наблизиться до 12% річних, - НБУ
On Top