Нацбанк має питання до 10 недокапіталізованими банкам,- Рожкова

Середа 19 липня 2017 17:46
Нацбанк має питання до 10 недокапіталізованими банкам,- Рожкова
Фото: Катерина Рожкова (УНІАН)

Основне питання-джерела капіталу

В банківській системі України залишилося 10 банків, яким регулятор поки що не дав згоди на докапіталізацію. Про це в інтерв'ю Liga.net розповіла заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

За її словами, Нацбанк не дає своєї згоди на поповнення капіталу цих банків, оскільки має до них ряд питань.

"Залишилося 8-10 банків (не рахуючи неплатоспроможного банку Новий - ред.), до яких у нас є питання", - повідомила Рожкова.

Вона розповіла, що основною проблемою в цих банках є проблема розкриття джерел засобів, якими ці фінустанови мають намір довести свій капітал до встановленого рівня.

Рожкова пояснила, що був період, коли багато банків виявилося у Фонді гарантування (тобто стали банкрутами-ред.) з-за того, що докапіталізація відбувалася тільки на папері. З одного боку, вносилися гроші в капітал, але, як правило, ці гроші раніше виходили з банку через кредити, або як дебіторська заборгованість, міжбанк або купівля непотрібного будівлі. У подальшому ці гроші допомогою незаконних схем" поверталися в капітал, але вже в меншому обсязі, тобто виводилися.

З цієї причини, розповіла Рожкова, у питаннях докапіталізації Нацбанк особливу увагу приділяє походженням коштів.

"Це проблема нашої країни, на жаль. Первинне накопичення капіталу у багатьох людей відбувалося в бурхливі 90-ті роки, тому не всі можуть пояснити і підтвердити походження своїх коштів. Якщо ми не бачимо, звідки прийшли гроші і що вони дійсно мають відношення до акціонеру, у нас виникає підозра, що ми знову маємо справу з номінальним акціонером", - заявила заступник глави НБУ.

Нагадаємо, в I півріччі 2017 НБУ отримав 514,7 млн гривень заборгованості за кредитами рефінансування.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся