Нацбанк Білорусії рекомендував комерційним банкам припинити в їх окремих обмінниках продаж готівкової інвалюти

НовиниЕкономіка    24.08.2011 - 15:38

Національний банк Білорусії рекомендував комерційним банкам здійснювати через їх окремі пункти обміну валют операції тільки з купівлі готівкової іноземної валюти.
Відповідно до листа Нацбанку, спрямованого в кредитно-фінансові установи республіки, така міра застосовується для розширення можливості подальшого продажу населенню інвалюти на соціальні цілі.
Комерційним банкам країни запропоновано надіслати заявки на отримання дозволу на здійснення операцій їх окремими обмінними пунктами і касами, розташованими на території великих торгових центрів і ринків, тільки з купівлі готівкової іноземної валюти з оплатою в готівкових білоруських рублях. У Нацбанку Білорусі пояснили, що куплена іноземна валюта повинна буде направлятися банком на продаж населенню для оплати їм соціально значущих потреб (лікування за кордоном, проживання та навчання студентів за кордоном, виїзд за межі республіки у зв'язку з хворобою або смертю родичів та ін.).
Нагадаємо, що з травня 2011 р. за дозволом Нацбанку Білорусії ВАТ "АСБ Бєларусбанк" здійснює тільки покупку інвалюти в обмінниках на прикордонних переходах, частина якої продається населенню на соціальні цілі. Пізніше ще ряду банків ("Бєлінвестбанк", "Бєлагропромбанк", "Парітетбанк", Альфа-Банк") також було дозволено здійснювати тільки покупку (без продажу) валюти в населення через обмінники, розташовані на територіях установи відпочинку, щоб потім продавати громадянам на соціальні цілі.
У Білорусі в умовах триваючої з березня 2011 р. валютно-фінансової кризи вільний продаж інвалюти в пунктах обміну банків практично відсутній. Лише окремі громадяни, тижнями чекаючи своєї черги біля обмінних пунктів, могли придбати обмежену кількість валюти у разі, якщо хтось її здавав за офіційним курсом. При гострій необхідності покупка інвалюти за заявницьким принципом на соціальні цілі залишається єдиною реальною можливістю легального її придбання.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top