ua en ru

НАТО збільшить масштаби маневрів у Балтійському регіоні

НАТО збільшить масштаби маневрів у Балтійському регіоні Джерело фото: Reuters

Командувач об'єднаними силами НАТО в Європі Філіп Бридлав заявив, що альянс планує збільшити масштаби навчань у районі Балтійського моря, передає Reuters.

За словами генерала Бридлава, посилення навчальної активності НАТО в балтійському регіоні стане відповіддю на активізацію російської військової діяльності.

Виступаючи на базі НАТО в польському місті Щецин, командувач зазначив, що в план проведення навчань будуть внесені ряд змін. Наприклад, деякі вчення будуть об'єднані, щоб підрозділу з різних країн краще відпрацювали взаємодію.

Бридлав підкреслив, що мова не йде про збільшення числа маневрів, але не виключив, що збільшення торкнеться масштабів деяких з них. Генерал також заявив, що Росія продовжує надавати допомогу бойовикам на сході України, що створює загрозу для продовження мирних переговорів.

У 2014 р. НАТО збільшило військову присутність в країнах Балтії. Зокрема, кількість винищувачів альянсу в Литві було збільшено в два рази до восьми літаків. В Естонії були направлені чотири винищувачі датських ВВС. Раніше генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що прибалтійські країни, Польща і Румунія готові прийняти у себе бази для сил швидкого реагування, які створює альянс.

Нагадаємо, раніше в НАТО заявили про російську загрозу для польотів пасажирських бортів над Європою. У Росії заявили про загрозу військового протистояння з НАТО в країнах Балтії.