ua en ru

НАТО створює тренувальний центр у Грузії

НАТО створює тренувальний центр в Грузії для проведення навчань місцевих військ і військ країн-членів Альянсу. Про це заявив сьогодні на прес-конференції генсек НАТО Йенс Столтенберг по закінченню засідання комісії НАТО-Грузія на рівні міністрів оборони.

Зазначивши просування Тбілісі в реалізації реформ у сфері безпеки, генсек НАТО підкреслив, що це робить Грузію ближче до можливого майбутнього членства в Альянсі. "Цей тренінговий центр важливий для Грузії", - сказав він.

Разом з тим Столтенберг висловив стурбованість діями Росії в регіоні, зокрема, підписанням угоди про союзництво і стратегічне партнерство з Абхазією, а також підготовкою такої ж угоди з Південною Осетією.

"Ці кроки порушують міжнародні зобов'язання Росії", - вважає генсек НАТО.

Він зазначив, що Москва рухається по тому ж шляху в Молдові (Придністров'я) і в Україні (Крим).

Говорячи про ситуацію на сході України, Столтенберг висловив стурбованість посиленням бойових дій та допомоги, що надається бойовикам Росією. За його словами, Росія, зокрема, збільшила постачання важкого озброєння і тренувань для сепаратистів в регіоні. При цьому він не став називати конкретних цифр.

Він також зазначив, що на сьогодні немає прямої загрози країнам-членам Альянсу з боку Росії, але зазначив, що НАТО має посилити свої можливості по захисту країн-членів у зв'язку з агресивними діями Москви.

Він також закликав Москву поважати свої міжнародні зобов'язання у рамках Мінських угод, так і в районі інших зон "заморожених конфліктів", у тому числі, в Абхазії і Південній Осетії, і вивести свої війська.

Нагадаємо, в НАТО напередодні заявили про готовність до довгострокової політики стримування Росії.

Зазначимо, НАТО планує створити в Східній Європі 6 командно-навчальних пунктів.