Справжня смертність від COVID-19 в Росії в три рази вище офіційної, - Reuters

Москва, Вівторок 15 вересня 2020 17:07
Справжня смертність від COVID-19 в Росії в три рази вище офіційної, - Reuters
Фото: дівчина в масці (РБК-Україна)
Автор: РБК-Україна

Надлишкова смертність в Російській Федерації, зареєстрована в державній статистиці з травня по липень 2020 року, більш ніж в три рази перевищив офіційні дані про смертність від COVID-19. Ця різниця ставить під сумнів коректність підрахунку смертей від вірусу в країні.

Про це повідомляє Reuters.

За світовою статистикою, Росія займає четверте місце за кількістю випадків коронавірусу, однак при цьому показники смертності відносно низькі.

При цьому Росії стверджують, що причина смерті визначається більш точно, ніж в інших країнах. За офіційною інформацією, у померлих від коронавірусу причина смерті полягає в інших захворюваннях, які були до зараження.

За даними Оперативного штабу з запобігання завезення і розповсюдження коронавірусу смертність від захворювання в Росії значно нижче, ніж у ряді інших країн".

Проте дані Росстата за 4 вересня говорять про те, що на піку спалаху пандемії в травні-липні було зафіксовано 50,8 тисячі надлишкових смертей. Це більш ніж в три рази перевищує офіційні дані, за якими від нового вірусу в цей час померли 15,9 тисячі осіб.

За словами демографа Олексія Ракша, який працював в Росстату до літа 2020 року, заявив, що стрибок смертності ілюструє реальну смертність від COVID-19, в той час, як влада повідомляє лише про частину цих смертей. На його переконання, смертність в Росії не відрізняється від світової.

Кремль не коментує причини розбіжностей між статистикою і офіційним підрахунком померлих від інфекції.

Якщо факт заниження смертності від коронавіруса буде підтверджений, Росія переміститься по цьому показнику з дванадцятого на п'яте місце у світі.

Нагадаємо, раніше президент Росії Володимир Путін оголосив про реєстрацію першої вакцини від COVID-19; він також заявив, що одна з його дочок зробила щеплення.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся