ru ua

Насіров має намір посилити податковий тиск на бізнес

Насіров має намір посилити податковий тиск на бізнес Фото: Податкова посилює тиск на бізнес

До РБК-Україна потрапили внутрішні накази голови ДФС

У розпорядженні РБК-Україна виявилися накази ДФС, суть яких зводиться до того, що робота служби та її територіальних органів незадовільна, бюджет виконується зі скрипом, але результатом впровадження цих документів стане посилення податкового тиску на бізнес. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "ДФС продовжує закручувати бізнесу податкові гайки".

Згідно з документами, в липні 2015 ГФС забезпечила відрахування до загального фонду бюджету на рівні 39,9 млрд грн, перевиконавши план на 2,1%.

В той же час по податку на прибуток зібрано лише 70,9% від необхідної суми, виконання плану по ЄСВ склало лише 94,7%

Згідно з наказом ДФС № 597 від 12 серпня, Роман Насіров попереджає своїх підлеглих, що жовтень буде ще більш напруженим.

Найбільшої уваги вимагають показники по внутрішньому акцизу - зростання індикатива передбачений на рівні 41,8% або 942,5 млн грн порівняно з відповідним періодом 2014 року; імпортному акцизу - на 24,1% або на 53,8 млн грн; ПДВ з вироблених в Україні товарів - на 20,3% або 1,3 млрд грн; ренту за видобуток газу - на більш, ніж 50% або 1,5 млрд грн.

За платежами, що контролюються митницями, необхідно виконати підвищений план з ввізних мит (зростання на 2 млрд грн) і імпортного ПДВ (1,7 млрд грн).

Згідно наказам, підрозділи оподаткування юридичних осіб повинні будуть не допустити маніпулювання платниками показниками податкової звітності з прибутку шляхом подання уточнюючих декларацій.

На особистому контролі у начальників головних управлінь ГФС в областях, містах Києві та Центральному офісі по роботі з великими платниками буде правомірність застосування норми про перенесення збитків минулих років і декларування фінансових втрат у першому півріччі 2015 р.

На думку директора Європейської бізнес асоціації Анни Дерев'янко, збільшення податкового тиску на бізнес не корелює з податковою реформою, підвищенням сервісности ДФС і лібералізацією економіки.

"При цьому контролюючі органи найчастіше не претендують на тіньовий сектор, а беруть з легального виробника, якого легше притиснути", - говорить вона.

За словами Дерев'янко, бізнес звик до закручування гайок і пристосовується до роботи в таких умовах, але мови про розвиток та залучення інвестицій в таких умовах бути не може.

Нагадаємо, що Мінфін не прогнозує детінізацію економіки в найближчий час.