ru ua

Насіров: ДФС продовжить проводити обшуки у IT-компаніях

Насіров: ДФС продовжить проводити обшуки у IT-компаніях Фото: Роман Насіров

Голова ДФС пообіцяв, що обшуки торкнуться тільки нелегально працюючих бізнесів

Державна фіскальна служба (ДФС) продовжить проводити обшуки в IT-компаніях, фінансова діяльність яких здасться їй непрозорою. Про це заявив керівник відомства Роман Насіров, йдеться в матеріалі РБК-Україна "Насіров непохитний: IT-галузь чекають нові "маски-шоу".

"Нам пред'являють претензії, що через перевірки падає інвестиційна привабливість країни. Але я хочу сказати, що країна буде привабливою для інвесторів тільки тоді, коли у всіх галузях будуть працювати компанії, які платять податки", - зазначив Насіров.

При цьому він запевнив, що обшуки торкнуться тільки нелегально працюючих бізнесів, а ті, хто платить всі податки, їх не відчують.

За даними голови ДФС, зараз в Україні працює близько 5 тис. компаній, що надають послуги в сфері інформаційних технологій. Близько 700 з них мають іноземні інвестиції - належать як іноземцям, так і резидентам, що відкрили компанію за кордоном. При цьому наявність іноземних інвестицій не є ознакою легальної роботи компанії.

"Навіть якщо інвестиції приходять з країн "великої сімки", менеджмент, який тут - це українці, з усіма особливостями нашого менталітету, Вони добре знають, як оптимізувати податки. І ми будемо застосовувати весь доступний нам інструментарій, щоб вивести їх на чисту воду", - заявив Насиров.

За його словами, з початку року відомство вже провело 17 планових перевірок IT-компаній і 170 позапланових і зафіксувавши ряд порушень.

Нагадаємо, у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі придумали, як захистити бізнес від вилучення серверів.