Порушення в ході виборчої кампанії не дозволяють визнати результати голосування на місцевих виборах, - експерт

Порушення в ході виборчої кампанії не дозволяють визнати результати голосування на місцевих виборах. Про це заявив головний координатор громадянської кампанії «Форум порятунку Києва», один з ініціаторів створення політичної партії «Форум» Віталій Черняховський.
«Всі розуміють, що це не виборча кампанія, а нахабний обман. Незалежно від того, хто переможе, результат не буде легітимним, а численні порушення в ході виборчого процесу підривають довіру громадян до влади в цілому», - вважає В.Черняховський.
Він нагадав, що система виборів місцевих депутатів за закритими партійними списками піддалася різкій критиці експертів та громадськості. Але і нинішня, змішана система - не краще. «Мажоритарку критикували завжди і всі. За цією системою кожен, у кого є гроші, може шляхом прямого або непрямого підкупу стати депутатом. І ось, все найгірше з виборчих систем правляча більшість об'єднало на цих виборах», - впевнений В.Черняховський.
«Єдино вірним рішенням у такій ситуації були б нові вибори. Необхідно вдатися до будь-яких конституційних методів впливу на владу, щоб вони відбулися, причому депутати мають обиратися за відкритими партійними списками, а мери - в два тури. Потрібні нові політичні сили, нові лідери з чіткою позитивною програмою, конкретними пропозиціями вирішення проблем. І потрібні часті вибори. Люди повинні привчити владу працювати на благо народу або бути вигнаної», - підсумував В.Черняховський.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся