ru ua

Нардепи просять Ю.Тимошенко не допустити злиття "Київстару" і "Вимпелкома".

Народні депутати просять прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко не допустити об'єднання операторів мобільного зв'язку - "Київстару" і "Вимпелкома", повідомляє «Комерсант-Україна».

У розпорядженні опинився депутатський запит члена комітету з питань транспорту і зв'язку Віталія Коржа (БЮТ) до Ю.Тимошенко, в якому він закликає прем'єр-міністра втрутитися в розгляд Антимонопольним комітетом (АМКУ) питання про наслідки об'єднання компаній "Київстар" і "Вимпелком". На думку депутата, злиття призведе до фактичної монополізації радіочастотного ресурсу і істотного обмеження конкуренції на ринку мобільного зв'язку, зокрема до уповільнення темпів впровадження UMTS (стандарт зв'язку третього покоління; 3G) в країні.

5 грудня акціонери "Київстару" і "Вимпелкома" - норвезька Telenor і російська Altimo - домовилися про об'єднання компаній в єдину Vimpelcom Ltd після п'ятирічного корпоративного конфлікту. Операція, яку планується закрити до середини 2010 р., повинна бути схвалена антимонопольними відомствами Росії і України, а також передбачає відкликання взаємних позовів, що знаходяться у виробництві в міжнародних судах. Керівник Федеральної антимонопольної служби РФ Ігор Артем'єв повідомив, що це питання буде розглянуто на найближчому засіданні, дата якого поки невідома.

За даними депутата, в результаті об'єднання Vimpelcom Ltd сконцентрує 53% радіочастотного ресурсу в діапазонах 900 Мгц і 1800 Мгц, що обмежить можливості розвитку інших компаній.

У "Київстарі" і норвезькій Telenor (володіє 56,5% оператора) знають про депутатський запит, але відмовилися коментувати його можливі наслідки.