Нардепи пропонують дозволити видавати держгарантії за кредитами , залученими будь українською компанією

У Верховній Раді України (ВР ) зареєстрований законопроект № 3209 і № 3210, ініційовані народними депутатами від Партії регіонів, яким пропонується дозволити Кабміну видавати держгарантії за кредитами, залученими будь українською компанією, пише "Комерсант- Україна".
Законопроектами запропоновано внести зміни до держбюджету - 2013 і Господарський кодекс. Якщо зараз при кредитуванні проектів інвестиційного характеру держгарантії можуть отримати суб'єкти господарювання лише державної форми власності, то депутати наполягають на розширенні цієї норми на приватний бізнес. "Економіка України знаходиться в складному становищі з елементами рецесії. Проблеми розвитку збільшуються відсутністю ресурсів. Складно забезпечити доступ до банківських засобів, враховуючи їх високу вартість - за середньо-і довгостроковими кредитами річна ставка перевищує 20 %, тому на законодавчому рівні необхідно підтримати пошук ресурсу. неправильно обмежуватися тільки держкомпаніями", - упевнений Анатолій Кінах , один із співавторів законопроекту.

Приватний капітал буде на конкурсній основі брати участь в отриманні гарантій для реалізації проектів, які будуть визнані для країни пріоритетними, вважає автор законопроекту . Це можуть бути, наприклад, проекти з енергоефективності, імпортозаміщення, модернізації, локалізації виробництва. Порядок та критерії відбору для отримання держгарантій повинен запропонувати Кабмін. "Не можна знижувати маневреність уряду, прописуючи порядок на законодавчому рівні, тому що пріоритети можуть змінюватися, а процес змін буде довгим", - відзначає Кінах. Бюджетом - 2013 передбачено надання держгарантій на суму 50 млрд грн - зокрема, Кабмін готовий відповідати за боргами "Укравтодору", "Укроборонпрому", Державної іпотечної установи, підприємств Держагентства інвестицій та управління національними проектами. За інформацією Анатолія Кінаха, на початок вересня гарантії надані на 15 млрд грн.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся