ru ua

Нардепи пропонують підвищити податки для бездітних

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект № 10112 від 23 лютого 2012 р. ініційований народним депутатом від фракції НУ-НС Катериною Лукяновой і депутатом від Партії регіонів Ярославом Сухим про внесення змін до статті 167 Податкового кодексу України щодо перегляду ставки податку на доходи фізичних осіб. Текст законопроекту опубліковано на офіційному сайті ВР.

Згідно з проектом закону, з метою збільшення народжуваності та подолання демографічної кризи в Україні, пропонується ввести 17% податок на доходи фізичних осіб незалежно від рівня доходів для громадян, які до 30 років не мають дітей.

"У разі якщо платник податку, який досяг тридцятирічного віку, не має дітей, крім випадків, коли такий платник є інвалідом I-й, II-ої та III-ї груп, то ставка податку становить 17% бази оподаткування доходів, незалежно від розміру загальної суми одержаних платником податку у звітному податковому місяці доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту", - йдеться в проекті закону.

Кормі того, законопроектом також пропонується, у разі якщо платник податку має трьох або чотирьох дітей, найменший з яких досяг трирічного віку, ввести ставку податку в 10%.

У разі ж, якщо платник податку має п'ятьох або більше дітей, найменший з яких досяг трирічного віку, то ставка податку становить 5% бази оподаткування доходів, незалежно від розміру загальної суми отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів.