Нардепи відклали розгляд законопроекту про проведення мітингів на невизначений термін

Народні депутати України відклали розгляд законопроекту № 2450, що регулює проведення мітингів, на невизначений термін, передає "Комерсант-Україна".
Депутати збиралися розглянути його на поточному пленарному тижні. Проте після проведення вчора в 12 містах України акції протесту проти ухвалення Верховною Радою законопроекту вони переглянули своє рішення.
Нагадаємо, Верховна Рада прийняла документ у першому читанні 3 червня 2009 р. Він, зокрема, зобов'язував повідомляти органи місцевої влади про мітинги за п'ять днів до їх проведення. Представники низки громадських організацій вирішили, що це дасть можливість владі забороняти збори. Друга редакція законопроекту була доповнена поняттям "спонтанного зборів" - викликаного непередбачених подій, що мають важливе суспільне значення, і не вимагає письмового повідомлення органів місцевої влади. Проте правозахисники заявили, що нечітке визначення спонтанних зборів дозволить владі забороняти акції, занижуючи значимість їхніх приводів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся