Нардепи мають ще тиждень на правки до законопроекту про захист прав іноземних добровольців

Фото: ВР (РБК-Україна)
Фото: ВР (РБК-Україна)

Законопроект передбачає можливість отримання українського громадянства для волонтерів-іноземців

Народні депутати депи мають ще тиждень на подачу правок до законопроекту про захист прав іноземних добровольців. Про це розповів один з авторів законопроекту № 3433, народний депутат Олег Петренко, передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, крайнім терміном для подачі поправок до другого читання законопроекту про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті незалежності України, є 16 жовтня.

"У цей вівторок, 16 жовтня - крайній термін подачі правок до законопроекту. Тобто тільки у вівторок ми будемо розуміти скільки правок подано загалом. Після цього триватиме робота над правками", - розповів Петренко.

Нардеп зазначив, що автори законопроекту вже подали деякі правки для підготовки документу до другого читання.

"Наприклад, треба врегулювати і врахувати (при наданні громадянства України, - ред.) такі моменти, як рішення судів РФ, де звинувачуються наші добровольці-найманці. Або, наприклад, врегулювати такий момент, щоб документи, паспорти тієїж РФ, термін яких вже закінчився, вважати дійсними для подання документів на отримання громадянства України. Так само неможливо цим людям поїхати в Росію і продовжити там термін дії документів", - сказав Петренко.

За його словами, автори законопроекту подали до другого читання правку, яка визначає термін "волонтери", що мають право на отримання громадянства України.

"Своєю правкою ми звузимо поняття "волонтери". Це робиться для того, щоб занадто не розширювати базу тих волонтерів, які можуть претендувати за цим законопроектом на отримання українського громадянства. Таким чином, ми хочемо уточнити, що йдеться лише про тих волонтерів, які не комбатанти, але були військовими інструкторами. У 2014 році це було життєво важливо, коли сотні добровольців взагалі не вміли користуватись зброєю. Такі іноземці зможуть отримати громадянство, а просто волонтери-іноземці - ні", - підкреслив нардеп.

Він також наголосив, що деякі з поданих поправок є просто технічними.

"Оскільки законопроект знаходився у ВР більше року, в країні багато чого змінилось. Наприклад, вже не АТО, а ООС", - відзначив Петренко.

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року Верховна рада України підтримала за основу у першому читанні законопроект №3433 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України)". Зокрема, докуменом пропонується визнати іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності України такими, що перебувають на законних підставах на території України.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся