ru ua

Нардеп зареєстрував у ВР законопроект, що скасовує євроінтеграцію, як ключовий вектор зовнішньої політики України

Сьогодні народний депутат Вадим Колесніченко зареєстрував у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до законодавства України» (щодо зовнішньополітичного курсу України), яким скасовуються положення законів «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики» та «Про основи національної безпеки України», що встановлюють зовнішньополітичною метою України отримання членства в Євросоюзі.

Зокрема, законопроектом пропонується скасувати п. 12 ч. 2 ст. 11 закону «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики» встановлює метою України членство в ЄС; в абз. 5 ч. 2 ст. 8 закону «Про основи національної безпеки України» виключити слова «набуття членства в Європейському Союзі»; скасувати указ Президента «Про затвердження Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу»; деякі євроінтеграційні розпорядження Кабміну.

«За даними різних соціологічних опитувань, в українському суспільстві відсутня об'єднуюча або хоча б домінуюча, позиція щодо вектора зовнішньополітичного курсу держави: приєднання до Митного союзу Євразійського економічного співтовариства або до Євросоюзу. Думка українського народу з цього питання розділилися приблизно у співвідношенні 50/50, найчастіше, навіть з перевагою у бік приєднання до Митного союзу», - сказав Вадім Колесніченко.

Тому, підкреслив він, закріплення в українському законодавстві Верховною Радою без урахування громадської думки єдиного вектора зовнішньополітичної інтеграції - набуття членства в ЄС - є порушенням конституційного принципу народного суверенітету, викладеного в ст. 5 Основного закону: носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ.

«Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами », - підкреслив нардеп.

«Питання зовнішньоекономічного курсу має вирішувати виключно український народ, оскільки будь-яка інтеграція тягне за собою часткову втрату державного суверенітету країни. А ігнорування думки народу може призвести до негативних змін у державі та суспільстві. У той же час, забезпечення стратегічного партнерства України не тільки з Європейським, але і з Митним союзом є одним із проявів багатосторонньої лібералізації», - зазначив Колесніченко.

Він нагадав, що, згідно з оцінкою Інституту економіки та прогнозування, загальний позитивний ефект вступу до Митного союзу для нашої країни оцінюється в 219 млрд дол. (у цінах 2010 р.) або плюс 12,2 млрд дол. до вітчизняного ВВП щорічно. Тобто, в середньому - близько 6% додаткового зростання ВВП. При цьому, в перші роки інтеграції зросте експорт з України до Росії продукції машинобудування, питома вага якої в структурі приросту складе 36-40%, а металургійної продукції - 22-42%.

«При вступі в ЄС, Україна зіткнеться з падінням ВВП в середньому на 2-3% на рік, а також із закриттям ряду виробництв. Напрямок курсу українського розвитку тільки з європейським вектором суперечить як законодавству, так і економічної доцільності», - упевнений нардеп.

«Прийняття закону сприятиме реалізації конституційного принципу народного суверенітету, призведе до реалізації Україною найбільш вигідною і продуктивною зовнішньополітичної стратегії, що сприятиме розвитку національної економіки, побудові громадянського суспільства і досягнення високих соціальних стандартів», - резюмував Колесніченко.

Нагадаємо, згідно з всеукраїнським соціологічним дослідженням Київського міжнародного інституту соціології, проведеного в травні 2013 р., 39,8% українців виступають за вступ України до Митного союзу, 36% опитаних дотримуються думки, що краще укласти Угоду про Асоціацію з ЄС, 22% - не визначилися

50% українців підтримують вступ до ЄС, 42% - виступають за створення єдиної держави з РФ і Білоруссю, згідно з опитуванням дослідницької групи «Рейтинг» від Марти 2013 р. за це, 25% опитаних підтримують об'єднання з РФ і Білоруссю з одночасним вступом в ЄС ; 41% вважають за доцільне підписання Угоди про Асоціацію з ЄС; 38% - підтримують приєднання до Митного союзу.

Соціологічне дослідження компанії «Соціальний моніторинг» у травні 2013р. продемонструвало, що 46% українського народу підтримують вступ України до Митного союзу, 33% - підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, 20% - не визначилися.