Нардеп Юрій Береза просить ГПУ перевірити діяльність банкіра Дядечка

НовиниПолітика    02.08.2016 - 15:22

Народний депутат Юрій Береза направив Генеральному прокурору України Юрію Луценку запит, в якому закликав Генпрокуратуру ретельно перевірити інформацію стосовно колишнього віце-президента банку "Родовід" Сергія Дядечка. Про це Юрій Береза повідомив українським ЗМІ.

Депутат стверджує, що, за даними низки ЗМІ та згідно зі звітом міжнародної аудиторської компанії Ernst&Young, складеному в 2009 році, Сергій Дядечко здійснював активне виведення коштів з тонучої фінансової установи і направляв їх у свій новий банк "Союз".


"Ми всі добре пам'ятаємо, що банкрутство банку "Родовід" у 2009 році стало одним з найганебніших явищ на банківському ринку за всі роки незалежності України. Десятки тисяч вкладників були обдурені, а держава, після націоналізації "Родоводу", була змушена витратити мільярди гривень на порятунок установи. За сім років, що минули після тих подій, правоохоронні органи так і не дали чітких відповідей щодо реальних організаторів і виконавців цієї грандіозної афери, а також тих людей, які забезпечували політичний дах цинічного пограбування "Родоводу". Реальні кримінальні провадження велися тільки ставлення людей, які, за оцінками багатьох фахівців і експертів, ні за яких обставин не могли бути ключовими організаторами злочинної схеми", - підкреслив Юрій Береза.

За словами народного депутата, в електронних ЗМІ в останні роки з'явилося чимало матеріалів та журналістських розслідувань, в яких вказується, що колишній власник істотної частини активів банку "Родовід" Сергій Дядечко міг бути безпосереднім "автором схеми з переказу коштів з потопаючого банку в свою нову установу - банк "Союз".

"Я наполегливо прошу Генерального прокурора, щоб його відомство ретельно перевірило цю інформацію. Тому що виходить дивна ситуація, коли ряд компаній, підконтрольних конкретному банкіру, фігурує в схемі виведення коштів з банку "Родовід", ця інформація розслідувалася правоохоронними органами, але ні конкретний банкір, ні його структури не потрапили під пильне око правоохоронців. Поки це викликає, щонайменше, подив. Більш того, за наявною у мене інформацією, Сергій Дядечко разом зі своїм банком "Союз" під час президентства Януковича був автором і активним учасником схем незаконної фінансової діяльності, які кришувались особисто старшим сином тодішнього президента Олександром і його поплічниками, які зараз ховаються в Москві. У мене виникає логічне запитання: яким чином, маючи такий послужний список, Сергій Дядечко впевнено почуває себе в Україні, до нього немає ніякої зацікавленості з боку правоохоронних органів, а Національний банк України вже майже рік не може ліквідувати і вивести його банк "Союз" з ринку?", - сказав Юрій Береза.

Крім того, народний депутат наголосив на необхідності перевірки Генеральною прокуратурою інформації про те, що на базі ліквідованого державного банку "Родовід" Фонд гарантування вкладів фізичних осіб збирається створити щось на зразок перехідного банку. "Інвестором цього банку, за моїми даними, повинен стати маловідомий іноземний інвестиційний фонд, за яким можуть стояти цілком відомі в Україні люди - все той же Дядечко і його давній бізнес-партнер Юрій Іванющенко", - зазначив народний депутат.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся