ru ua

Нардеп Воропаєв пропонує ВР врегулювати проживання в Україні іноземних спортсменів

Народний депутат від фракції Партії регіонів Юрій Воропаєв пропонує дозволити іноземним спортсменам та артистам перебувати в Україні на основі трудових договорів.

Народний депутат від фракції Партії регіонів Юрій Воропаєв пропонує дозволити іноземним спортсменам та артистам перебувати в Україні на основі трудових договорів. Про це йдеться в законопроекті № 3874 "Про внесення змін до закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" щодо підстав для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України", текст якого розміщений на сайті Верховної Ради України.

Згідно з діючим законодавством, працевлаштування деяких категорій іноземців в Україні здійснюється без отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, зокрема спортсменів, які набули професійного статусу, артистів та працівників мистецтва та ін. Проте, як зазначає автор законопроекту, фактично має місце ситуація, за якою зазначені категорії іноземців у зв'язку з відсутністю можливості оформити дозвіл на застосування праці іноземців не мають законних підстав для отримання ними посвідки на тимчасове проживання та довгострокової візи, як того вимагають положення закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", а тому мають право в'їхати в Україну лише на короткостроковий період - не більше 90 днів протягом 180 днів.

Тому, народний депутат пропонує внести доповнення до статті 5 закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", згідно якими іноземці, які мають право на працевлаштування в Україні, та на період такої діяльності вважаються такими, що перебувають на території України на законних підставах, мають право не отримувати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

"Для іноземців та осіб без громадянства, працевлаштування яких відповідно до законодавства України здійснюється без дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, замість такого дозволу подається трудовий договір (контракт), а для осіб, які мають статус закордонного українця - трудовий договір (контракт) та посвідчення закордонного українця", - йдеться в законопроекті.

"Прийняття акта дозволить врегулювати питання видачі посвідок на тимчасове проживання в Україні для іноземців та осіб без громадянства, які мають намір знаходитись в Україні з метою здійснення трудової діяльності на строк, що перевищує 90 днів", - йдеться у пояснювальній записці до документу.