Нардеп закликав МОЗ негайно відновити своєчасні поставки медикаментів

НовиниПолітика    11.08.2016 - 16:20

В першу чергу Міністерство охорони здоров'я зобов'язане негайно відновити своєчасні поставки медикаментів, закуплених державою, а також покарати тих, з чиєї вини ці закупівлі зривалися. Про це сказав народний депутат і міністр охорони здоров'я "Опозиційного уряду" Ігор Шурма.

"Сьогодні важливо розуміти, що Кабінет Міністрів несе повну відповідальність за призначення нового в.о. міністра охорони здоров'я. Поважаючи її роботу як волонтера, ми, на жаль, не маємо можливості проаналізувати її досягнення у сфері охорони здоров'я США, країни, громадянкою якої вона була до недавнього часу", - зазначив політик.


За словами Шурми, головним завданням зараз є затвердження та прийняття концепції розвитку національної системи охорони здоров'я. "Треба розуміти, що реформа не робиться за один рік. Для цього необхідний з десяток років. І за цей час зміниться не один міністр. Тому країні потрібна концепція розвитку національної системи охорони здоров'я", - переконаний народний депутат.

"Два роки поспіль зриваються державні закупівлі медикаментів. Це – одна із найбільш гострих проблем у системі охорони здоров'я. Вирішити її не змогла і передача в 2015 році цієї функції міжнародних організацій. В липні 2016 року договори минулого року виконані менш ніж на половину. Поставлено лише 10% вакцин, 16% препаратів для лікування дитячої онкології, 4% тест-систем для хворих на СНІД. Пацієнти не отримали вчасно ліки для лікування раку, туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, гемофілії та інших важких хвороб, а діти залишилися без необхідних щеплень. Рішення цієї проблеми – головне завдання в. о. міністра охорони здоров'я", - сказав Шурма.

За словами народного депутата, боротьбу з корупцією в держзакупівлях потрібно вести, не піддаючи ризику життя тих людей, що потребують медичної допомоги.

У теж час, він переконаний, що "не можна перетворювати Міністерство охорони здоров'я в Міністерство торгівлі". Кабмін має прийняти рішення про зміну функцій МОЗ, щоб викорінити корупцію. "Необхідно налагодити систему своєчасного планування асортименту та обсягу закуповуваних препаратів, переглянути систему координації роботи з міжнародними організаціями, які купують медпрепарати, а також провести службове розслідування, визначити та покарати винних у зриві держзакупівель", - зазначив він.

Крім того, "Опозиційний блок" вимагає від в. о. міністра охорони здоров'я визначити і затвердити гарантований державою безкоштовний для населення пакет медпослуг, заклавши його фінансування в Держбюджет - 2017, сказав політик.

"В умовах катастрофічного зубожіння населення більшу половину витрат на лікування оплачує зі своєї кишені, а для багатьох медична допомога у країні перетворюється в недоступну розкіш", - підкреслив народний депутат.

За словами політика, також необхідно вжити заходів для підвищення доступності ліків, реалізувати проекти щодо відшкодування вартості препаратів для інсулінозалежних пацієнтів і хворих серцево-судинними захворюваннями.

"Необхідно створити стимули для підвищення якості медичної допомоги, забезпечивши фінансову самостійність медичних закладів. Дуже важливо передбачити видатки на охорону здоров'я в Держбюджеті 2017 року на рівні не менше, ніж 4% ВВП", - сказав Ігор Шурма.

За його даними, рівень доходів медиків залишається низьким і це не стимулює приплив молодих кадрів. "Середня зарплата в охороні здоров'я на 30% нижча середньої по економіці, а початківець молодий лікар отримує всього 2 334 грн", - підкреслив народний депутат.

За його словами, через мізерні зарплати укомплектованість дільничними та сімейними лікарями становить дві третини від необхідного. "Для хворих – це черги в поліклініках і закриті кабінети лікарів, тому необхідно впровадити систему коефіцієнтів при оплаті праці медпрацівників в залежності від обсягу і якості роботи, в першу чергу, на первинному рівні медичної допомоги для ліквідації там катастрофічного кадрового дефіциту", - підкреслив політик.

Шурма додав, що попередній міністр Квіташвілі рекомендував нового керівника МОЗ як хорошого організатора. "І тому приводу відразу виникає багато питань. "Ефективність" роботи Квіташвілі вже всім відома, і його позитивні рекомендації не обіцяють нічого доброго для нашої системи охорони здоров'я", - підсумував народний депутат.

On Top