ru ua

Нардеп пропонує штрафувати за стихійну торгівлю в наметах на суму до 8,5 тис. грн

Народний депутат України від фракції Партії регіонів Олег Парасків пропонує встановити штрафи за спорудження та торгівлю в тимчасових спорудах (в наметах) без відповідного паспорта у сумі від 2,5 тис. грн. до 8,5 тис. грн. Про це йдеться в законопроекті № 3470 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання стихійної торгівлі з тимчасових споруд", текст якого оприлюднений на сайті Верховної ради України.

Законопроект вносить доповнення до статті 96-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими за виконання будівельно-монтажних робіт по встановленню тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності на земельній ділянці без відповідного паспорту прив'язки тимчасової споруди тягнуть за собою накладення штрафу від 150 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550 - 4250 грн).

Також документ вносить доповнення до статті 160-1 Кодексу, згідно з якими, торгівля з тимчасових споруд без відповідного паспорта громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю тягне за собою накладення штрафу у розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4250 грн) з конфіскацією предметів торгівлі та споруди або без такої.

Повторне правопорушення протягом року карається штрафом від 350 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5950 - 8500 грн) з конфіскацією предметів торгівлі та споруди.

"Паспорт прив'язки тимчасової споруди видається встановленим порядком виконавчими органами місцевого самоврядування. Паспорт прив'язки тимчасової споруди повинен знаходитись безпосередньо на об'єкті тимчасової споруди", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Документом також вносяться зміни до статті 7 закону України "Про міліцію", якими розширюються підстави інформування начальником відповідного територіального органу Міністерства внутрішніх справ України населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці на вимогу відповідної ради протягом п'яті днів.