ua ru

Нардеп від ПР пропонує відмінити два закони від 16 січня

Народний депутат від Партії регіонів Владислав Атрошенко пропонує відмінити два закони, ухвалені Верховною Радою України 16 січня 2014 р.

Народний депутат від Партії регіонів Владислав Атрошенко пропонує відмінити два закони, ухвалені Верховною Радою України 16 січня 2014 р. Про це йдеться в законопроекті № 4010 "Про визнання деяких законів України, якими суттєво обмежені конституційні права і свободи громадян України, такими, що втратили чинність", текст якого розміщений на сайті Верховної Ради України.

Так, законопроект пропонує визнати таким, що втратив чинність закон № 721-VІІ "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" від 16 січня 2014 р. та закон № 725-VІІ "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо заочного кримінального провадження" від 16 січня 2014 р.

"В ході підготовки та розгляду 16 січня 2014 р. даних законопроектів були порушені загальні засади функціонування демократичної, соціальної та правової держави... Регламентом передбачено неухильне дотримання законодавчих процедур при ухваленні законів, які полягають у підготовці, опрацюванні, обговоренні законопроектів, а також висловлення народними депутатами свого волевиявлення шляхом особистого голосування", - йдеться у пояснювальній записці.

Таким чином, як зазначив нардеп, при прийнятті даних законів народні депутати України були позбавлені можливості взяти участь в їх обговоренні, своєчасно надати зауваження і пропозиції.

Крім того, як зазначає автор документа, статтею 22 Конституції України заборонено при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

"Слід констатувати, що прийняті закони не лише посилили конфронтацію в українському суспільстві, а й стали приводом до загострення громадського протистояння", - також зазначає автор.

Тому, як зазначив нардеп прийняття даного закону сприятиме зняттю соціальної напруги у суспільстві та відновить конституційні права громадян України.