НАЗК підтримує скасування декларування громадських активістів

НАЗК підтримує скасування декларування громадських активістів
ФОТО: НАПК (РбК-Україна)

Грошові кошти, майно та технічну допомогу можуть звільнити від декларування

Національне агентство з протидії корупції (НАЗК) підтримує скасування норми, що зобов'язує громадських активістів подавати декларацію. Про це, як повідомляє прес-служба агентства, заявила глава НАЗК Наталія Корчак під час зустрічі з членами Європейської комісії за демократію через право і головою Департаменту демократизації Офісу ОБСЄ.

Зокрема, згідно з її заявою, агентство підтримає законопроект, яким з кола суб'єктів декларування виключаються громадські активісти.

"Національне агентство підтримує запропоновані зміни про скасування обов'язку подавати декларацію громадських активістів, осіб, що отримують грошові кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм або проектів технічної або іншої, в тому числі безповоротної допомоги у сфері запобігання і протидії корупції", - зауважила Корчак.

Також вона нагадала, що Національне агентство на своєму засіданні схвалило висновок до проекту закону ще в серпні минулого року, але з певними зауваженнями до окремих його норм, які не відносяться до звітності громадських організацій. За словами Корчак, НАЗК більше зацікавлене в тому, щоб питання подання декларацій громадськими активістами було чітко конкретизовано і вирішено якомога швидше.

"Враховуючи, що черговий етап подання електронних декларацій триватиме до 1 квітня поточного року, сподіваємося, що народні депутати підтримають ці законодавчі зміни", - резюмувала Корчак.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко попросив Верховну Раду розглянути законопроекти про звільнення громадських активістів від електронного декларування.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся