ru ua

НАЗК направило до суду адмінпротокол стосовно судді ВСУ

НАЗК направило до суду адмінпротокол стосовно судді ВСУ Ілюстративне фото (nazk.gov.ua)

У судді була виявлена недостовірна інформація в декларації

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) направило до суду 9 протоколів про адміністративні правопорушення, серед яких протокол стосовно судді Верховного суду України (ВСУ) за результатами перевірки поданої ним декларації за 2015 рік. Про це передає РБК-Україна з посиланням на прес-службу відомства.

Так, НАЗК встановило, що Олександр Потильчак, суддя Верховного Суду України, подав завідомо недостовірні відомості у розділах декларації за 2015 рік: "Об’єкти нерухомості", "Корпоративні права" та "Доходи, у тому числі подарунки" на загальну суму 303 400 грн, що перевищує більш ніж 189 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Це свідчить про наявність ознак адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого частиною четвертою статті 172-6 КУпАП.

Також до суду направлені протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою та другою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які складені стосовно:

Ірини Кобзар, депутата Вишневої міської ради Києво-Святошинського району Київської області.

Жанни Данюк, колишнього заступника начальника відділу фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Державної установи "Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України".

Катерини Логвин, звільненої з посади начальника Відділу звернень громадян та доступу до публічної інформації Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Олег Талана, головного спеціаліста - юрисконсульта відділу претензійно-позовної роботи Управління правового забезпечення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

"Крім цього, за результатами здійснення контролю за своєчасністю подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані суб’єктів декларування Національне агентство встановило, що Руслан Литвиненко, перебуваючи на посаді прокурора Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області, несвоєчасно повідомив Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку з придбанням 15 липня 2017 року транспортного засобу Lexus LS 460 2007 року випуску вартістю 1116482,87 грн", - йдеться у повідомленні.

Також несвоєчасно подали без поважних причин щорічні декларації за 2017 рік: Лариса Жабенко, будучи звільненою у 2017 році з посади заступника директора Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, та Ольга Захарова, перебуваючи на посаді прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області.

"Протоколи, складені стосовно цих суб’єктів декларування, Національне агентство теж направило до суду", - додали в прес-службі.

Складення протоколу і передача його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення в судовому порядку.

Нагадаємо, Національне агентство з запобігання корупції планує переглянути перелік посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків, який нині очолюють керівник Адміністрації президента та його заступники. З оновленого списку керівництво АП можуть прибрати.