RU

Податківці не беруть участі в митних перевірках бізнесу, - експерт

Державна податкова служба України (ДПСУ) поки не бере участі в постаудитних перевірках бізнесу, які проводять митники. Про це РБК-Україна сказав співголова комітету з питань митної політики Американської торговельної палати в Україні Ігор Даньков.

«... (але, згідно із законодавством), якщо планова перевірка планується і митним і податковим органом, то такі перевірки можуть проводитися одночасно», - уточнив Даньков.

При цьому, як пояснили в Державній митній службі України (ДМСУ), взаємодія митних органів з органами ДПСУ здійснюється переважно у формі обміну інформацією про необхідність проведення контрольних заходів певної спрямованості, у т.ч. загальних - заради зменшення контрольного тиску на бізнес. «Відповідно до Угоди про інформаційне співробітництво, ДМСУ щокварталу отримує наявну в інформаційних ресурсах ДПСУ інформацію, зазначену суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності в податкових деклараціях з податку на прибуток підприємства, щодо конкретних елементів, які повинні формувати частину вартості товарів для митних цілей, зокрема, роялті , фрахту, інжинірингу, витрат на страхування і т.д.», - повідомили РБК-Україна в ДМСУ.

Читайте також: Посольство Фінляндії в Україні зазначило покращення в роботі ДПСУ та ДМСУ