Податки повинні відповідати доходам, - КПУ

Вівторок 24 квітня 2012 10:00

Головне завдання Податкового кодексу - це відновити справедливість і забезпечити наповнюваність бюджету, перш за все, за рахунок багатих, а не бідних. Таку думку висловив народний депутат України, перший секретар Луганського обкому КПУ Спиридон Кілінкаров.

За його словами, сьогодні в Україні, фактично, весь тягар оподаткування несуть прості платники податків, у тому числі малий і середній бізнес. «Українське податкове законодавство і інші супутні закони прописані таким чином, що дають можливість надбагатих людей відводити свої надприбутки з під оподаткування та багатіти за рахунок обкрадання держави і громадян», - вважає Кілінкаров.

На відміну від олігархів, відзначає він, дрібні і середні підприємці готові платити податки, але за умови, коли будуть прозорі і зрозумілі правила і рівні умови для всіх. Коли податки не будуть вбивати бізнес, а будуть сприяти розвитку економіки та впровадження інновацій. Також підприємці хочуть, щоб їх захистили від незліченних перевірок, корупції та вимагань з боку влади.

«Адже багато хто не від хорошого життя прийняла рішення піти в бізнес. Зупинилися заводи, перестали працювати проектні інститути, ерудовані, грамотні люди з вищою освітою виявилися непотрібними державі. Наш обов'язок, зробити все, щоб загони безробітних не поповнювалися, щоб люди мали можливість чесною працею заробляти і самостійно утримувати себе і свої сім'ї», - підкреслив народний депутат.

При цьому він зазначив, що фракція комуністів готує до розгляду у Верховній Раді цілий пакет законодавчих актів, починаючи від внесення змін до Податкового кодексу і закінчуючи законом про податок на розкіш. Ці документи, у разі їх прийняття, на думку комуністів, дадуть можливість говорити про справедливість оподаткування і принесуть країні конкретний економічний ефект.

«Самим головним важелем відновлення справедливості, закладеним у підготовлених нами законопроектах, є детально прописаний механізм справедливого податкового навантаження на суб'єкти господарської діяльності в залежності від їх доходів і статусу. Податкові відрахування в державну казну повинні бути порівнянними з можливостями платників податків, і ті, хто отримує вагомий прибуток, безумовно, повинні платити більше», - зазначив Спиридон Кілінкаров.

Нагадаємо, КПУ хоче 1 травня зустрітися з громадянами на Майдані незалежності і розповісти їм про їх трудові права.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся