"Нафтогаз" запевнив, що Генічеськ забезпечується виключно газом українського видобутку

НовиниЕнергетика    05.01.2016 - 11:41
Фото: голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв

При цьому компанія звинуватила російську владу в блокуванні поставок газу з українського ПСГ

Місто Генічеськ Херсонській області забезпечується виключно газом українського видобутку. Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".

"Місто Генічеськ з початку окупації АР Крим забезпечується виключно газом з родовища Стрілкове, розташованого в Херсонській області біля Арабатської стрілки... З 1 січня 2016 року окупаційна влада АР Крим протягом чотирьох діб блокувала херсонський газ, що зберігається в Глібовському підземному сховищі на території Криму. Цих обсягів газу більш ніж достатньо для забезпечення потреб міста до кінця опалювального періоду. Російський газ в Генічеськ не постачався й не постачається", - йдеться в повідомленні.

Як пояснили в НАК, Генічеськ фізично не приєднаний до інших ділянок газотранспортної мережі материкової України й постачання газу для потреб населення міста у літній період здійснюються за рахунок поточного видобутку на Стрілковому родовищі.

При цьому надлишок видобутого влітку газу, який не можуть використовувати жителі Генічеська, передається для тимчасового зберігання в Глібовське ПСГ, яке знаходиться на тимчасово окупованій території. Взимку український газ відбирається з ПСГ і направляється в Генічеськ для покриття пікових рівнів споживання.

Раніше в російських ЗМІ з'явилася інформація, що мер Генічеська звернувся до Росії з проханням про постачання газу, щоб допомогти жителям міста пережити морози, а президент РФ Володимир Путін розглянув це звернення і доручив опрацювати питання про можливість забезпечення подібних поставок.

Нагадаємо, 3 січня в Генічеську впав тиск в газопроводі, в результаті чого сотні абонентів залишилися без газу.

Читайте в розділі

Bank of America назвав безглуздою цінову війну на ринку нафти

Ціна нафти Brent піднялася вище 47 доларів за барель

"Рівнегаз" до кінця року встановить майже 300 будинкових лічильників

On Top