"Нафтогаз" списав Києву близько 1 млрд штрафу за борги "Київенерго"

Фото: Петро Пантелеєв (kyivcity.gov.ua)
Фото: Петро Пантелеєв (kyivcity.gov.ua)

Таким чином місто в особі КП "Київтеплоенерго" взяло на себе зобов’язання по боргах

НАК "Нафтогаз України" списав Києву в особі КП "Київтеплоенерго" близько 1 млрд грн. штрафних санкцій за накопичені ПАТ "Київенерго" борги за поставлений газ. Про це сьогодні на прес-брифінгу повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає кореспондент РБК-Україна.

"Вчора завершилася епопея, яка тривала весь літній період. Мова йде про врегулювання питання заборгованості перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий газ. Вчора була укладена угода на газопостачання між компанією "Київтеплоенерго" і НАК "Нафтогаз". Перед тим Господарським судом було затверджено мирову угоду між сторонами - між НАК "Нафтогаз", "Київтеплоенерго" і "Київенерго", - сказав він.

Він зазначив, що таким чином місто в особі КП "Київтеплоенерго" взяло на себе зобов’язання по боргах, які утворилися у споживачів перед "Київенерго" за спожите тепло і гарячу воду у розмірі 2,4 млрд грн.

"Ця сума є еквівалентною заборгованості перед НАК "Нафтогаз", це 2,4 млрд грн... Ця мирова угода говорить про те, що штрафні санкції у розмірі приблизно 1 млрд грн. списуються компанією НАК "Нафтогаз". 730 млн було погашено, це  державні зобов’язання перед теплоенергетикою міста Києва і таким чином умови, на яких вчора були укладені договори з "Нафтогазом" принципово відрізняються від тих умов, які були на початку літа. Нагадаю, що це було безумовне прийняття боргу в сумі понад 5 млрд грн., включаючи штрафні санкції і пені", - сказав Пантелеєв.

Як повідомлялося, раніше "Київтеплоенерго" прийняло від "Київенерго" комплекс теплоенергетичних об'єктів столиці, які перебувають у комунальній власності (в т.ч. ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, сміттєспалювальний завод "Енергія"). При цьому "Київтеплоенерго" довгий час не могла підписати договір на поставку газу з "Нафтогазом" через відмову приймати на себе накопичені "Київенерго" борги.

Сторони 9 жовтня підписали мирову угоду, яким "Київтеплоенерго" підтверджує визнання правонаступництва за борговими зобов'язаннями "Київенерго" перед НАК у розмірі майже 2,4 млрд грн.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся