ru ua

"Нафтогаз" підвищив ціну на газ для населення майже в 1,5 рази

"Нафтогаз" підвищив ціну на газ для населення майже в 1,5 рази Фото: газова конфорка (Віталій Носач, РБК-Україна)

У вересні вартість газу виросте на 45%

Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" підняла вартість газу за річним контрактом до 5,24 грн за куб. м з ПДВ. У серпні ціна газу за тарифом "Річний" становила 4,73 грн за куб. м.

Про це повідомляється на сайті компанії.

Таким чином, в рамках місячного контракту у вересні ціна газу у ГК "Нафтогаз України" виросла на 45% до 4,7 грн за куб. м.

Згідно з інформацією трейдерів, ціна індексного контракту з прив'язкою до нідерландському хабу TTF на вересень місяць вчора становила 5,4 грн за куб. м.

Зростання ціни експерти ринку прогнозували ще з липня, коли ціна газу становила 2,75 грн за куб. м з ПДВ, тобто за останні два місяці зростання ціни перевищило 70%.

На думку президента асоціації "Газові трейдери України" Андрія Мізовця, якщо не буде серйозних валютних стрибків, то ціни для кінцевого споживача в зимовий період ще виростуть, але не перевищать 6-7 грн за куб. м.

Своєю чергою, експерт з енергетичних питань Валентин Землянський впевнений, що ціна газу в грудні цього року підніметься до 7 грн за куб. м.

Нагадаємо, "Нафтогаз України" має монопольний доступ до природного газу, який видобувають державні компанії - "Укргазвидобування" (14,9 млрд куб. М) і "Чорноморнафтогаз" (0.01 млрд куб. М), - що становить понад 73% усього видобутку в країні. Добутий компаніями ресурс передається безпосередньо в НАК "Нафтогаз України".

Учасники ринку просили закріпити зобов'язання для державних видобувних компаній реалізовувати повністю або частково природний газ на біржі на вільних ринкових умовах ціноутворення із забезпеченням доступу до нього всіх постачальників.

5 серпня в Верховній раді зареєстровано законопроект №3958, який має на меті позбавити "Нафтогаз України" монопольного становища і запустити повноцінну конкуренцію на ринку природного газу.

Як писало РБК-Україна, постанова уряду про покладення на "Нафтогаз" спеціальних зобов'язань на ринку газу (ПСО) припинило діяти з 1 серпня 2020 року