НАБУ завершило розслідування щодо розкрадання зерна на 48 млн гривень

Фото: НАБУ (nabu.gov.ua)
Фото: НАБУ (nabu.gov.ua)

П’яти підозрюваним і стороні захисту відкрито доступ до матеріалів провадження

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів САП завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом завдання збитків ДП "Червоний землероб" на суму понад 48,5 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Зазначається, що 11 жовтня п’яти підозрюваним і стороні захисту відкрито доступ до матеріалів провадження.

"Директор ДП "Червоний землероб" у змові з керівниками двох приватних компаній організували злочинну схему, через яку державне підприємство впродовж липня-листопада 2015 році втратило зерна на суму понад 23 млн грн… Збіжжя, що належало ДП, передали на відповідальне зберігання одній приватній компанії. Інша приватна фірма, в свою чергу, мала його продати під виглядом зерна власного виробництва й у такий спосіб легалізувати майно, одержане злочинним шляхом", - сказано у повідомленні.

Згодом, за схожою схемою впродовж листопада-грудня 2015 року підозрювані незаконно заволоділи зерном ДП ще на суму понад 25 млн гривень. Тоді до реалізації корупційної схеми залучили ще й заступника директора держпідприємства та фізичну особу-підприємця.

Впродовж січня-жовтня 2017 року організаторам корупційної схеми завдання збитків ДП повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України.

Вказано, що в ході досудового розслідування накладено арешт на майно підозрюваних та юридичних осіб, в інтересах яких вони діяли. Зокрема, йдеться про квартири, земельні ділянки, складські приміщенні, легкові та вантажні автомобілі, спеціальну та сільськогосподарську техніку, кошти на рахунках юридичних та фізичних осіб.

Нагадаємо, до суду направили обвинувальний акт проти одного з фігурантів справи про розкрадання майна ВАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (ДПЗКУ).