НАБУ виступає за нормативне врегулювання питання премій членів НАЗК

НовиниНадзвичайні події    11.11.2016 - 17:25
Фото: НАБУ
Фото: НАБУ

З відповідним пропозицію НАБУ звернулося до Нацдержслужби

Національне антикорупційне бюро України за результатами перевірки заробітної плати голови та членів Національного агентства з питань по запобіганню корупції (НАЗК) пропонує нормативно регулювати розмір премій і надбавок держслужбовцям. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

НАБУ виявило колізії в чинному законодавстві. З одного боку, статус співробітників НАЗК визначається як державні службовці, з іншого - закон "Про державну службу" не поширюється на працівників НАЗК.

У законі йдеться про те, що максимальний розмір премій держслужбовців не може перевищувати 30% фонду його посадового окладу, а сам фонд державного органу встановлюється в розмірі 20% від загального фонду посадових окладів.

У той же час у прикінцевих положеннях закону зазначено, що керівники державної служби мають право встановлювати службовцям премії і додаткові стимулюючі виплати без якого-небудь обмеження.

"Результатом зазначеної правової колізії стала ситуація, при якій виявилося можливим нарахувати та виплатити голові та членам НАЗК в липні 2016 року премії в розмірі, що перевищує їхні посадові оклади", - підсумували в НАБУ.

Бюро звернулося до Нацгосслужби з пропозицією в найкоротші терміни розробити проекти нормативно-правових актів, які визначать статус співробітників НАПК і вкажуть максимальний розмір премій, набавок і стимулюючих виплат.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що чотири члени НАЗК щомісяця отримували чотири стандартних окладу замість одного шляхом виписування собі премій.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top