ru ua

НАБУ просить Венедіктову підписати підозру нардепу Юрченку

НАБУ просить Венедіктову підписати підозру нардепу Юрченку Фото: Ірина Венедіктова (РБК-Україна)
Автор: РБК-Україна

Національне антикорупційне бюро України просить генпрокурора Ірину Венедіктову підписати підозру народному депутату від "Слуги народу" Олександру Юрченко. Він фігурує в кримінальній справі про отримання хабара.

Про це йдеться в повідомленні НАБУ в Facebook.

Повідомляється, що в рамках розслідування корупційної схеми Венедіктовій направили проект повідомлення про підозру нардепу, але станом на сьогодні листи залишилися без відповіді.

Подробиці справи Юрченка

За даними слідства, є організована група, яка отримує хабарі за використання законних повноважень і обов'язків нардепів. У рамках спецоперації до складу цієї групи включили детектива НАБУ "під прикриттям", у якого для внесення змін до законопроекту побутових відходів попросили передати через посередника хабар 13 тисяч доларів народному депутату. Надалі треба було передати ще 200 тисяч доларів для підкупу членів профільного комітету.

У середині серпня детектив "під прикриттям" передав першу частину неправомірної вигоди посереднику. 26-27 серпня планувалося передати ще одну частину грошей, але операція була зірвана. В рамках розслідування зібрані докази, щоб повідомити нардепу про підозру в отриманні хабара, схилянні до злочину і обіцянці хабара особі, яка займає відповідальне становище.

"Відзначимо, що таку підозру може підписати тільки генеральний прокурор... керівник департаменту Офісу генерального прокурора повідомив, що він не бачить достатніх підстав для доповіді генеральному прокурору про необхідність внесення відомостей про можливе вчинення кримінального злочину народним депутатом України до ЄРДР", - йдеться в повідомленні.

Також не були внесені відомості після наради Венедіктової з керівництвом НАБУ і департаменту Офісу генпрокурора. 10 вересня посереднику, який є неофіційним помічником нардепа, повідомили про підозру. 11 вересня НАБУ повторно направило лист про необхідність внесення відомостей до ЄРДР щодо дій нардепа, але відповіді немає.

Чому Венедіктова не підписує підозру

Як заявила Венедіктова у Верховній раді, на сьогодні йде кілька кримінальних розслідувань щодо нардепів.

"Я змушена не вперше вам повідомляти про обставини тих справ, про які ви останні два дні читаєте в ЗМІ. Я вважаю, що це некоректно промовляти саме в такий спосіб... Я хочу сказати, що я нікого не буду покривати. Якщо є склад злочину і він доведений, то конкретного депутата з конкретним прізвищем буде притягнуто до кримінальної відповідальності. Я можу назвати прізвище - це Юрченко. Це народний депутат, людина з особливим процесуальним статусом", - відзначила генпрокурор.

За її словами, у цій справі у неї виникають сумніви в об'єктивності відомостей, які мають підлягати доказуванню, - час, місце і спосіб обговорення нардепом і його помічником дій по одержанню неправомірної вигоди. А також час, місце і спосіб надання Юрченком своєму помічнику вказівок на вчинення цих дій.

Вона також додала, що подані їй матеріали не містять докази надання хабара. Тому вона вважає неможливим підписання підозри.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина в інтерв'ю РБК-Україна розповіла, що Захід критично спостерігає за ситуацією навколо НАБУ, в тому числі у зв'язку з визнанням неконституційним призначення директора бюро Артема Ситника.