ua en ru

НАБУ розпочало розслідування проти Омеляна

НАБУ розпочало розслідування проти Омеляна Фото: Володимир Омелян (РБК-Украина)

У Мінінфраструктури повідомили, що Омелян готовий дати відповідь на всі запитання детективів НАБУ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) розпочало розслідування проти міністра інфраструктури України Володимира Омеляна. Про це свідчить відповідне рішення Солом'янського районного суду міста Києва.

Як зазначається, НАБУ проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом декларування недостовірної інформації та незаконного збагачення Омеляна.

Повідомляється, що починаючи з 10 грудня 2016 року Омелян разом з дружиною та сином почали проживати в будинку, який належить двоюрідній племінниці дружини. Орієнтовна вартість будинку становить 7 млн гривень.

Як зазначають у НАБУ, за інформацією з Державної фіскальної служби України доходи, які б дозволили племінниці купити зазначений будинок, остання не отримувала. Крім того, в 2009-2011 роках мати племінниці видавала довіреність Омеляну на право керування автомобілем марки Lexsus RX 350, що свідчить про їх довірительні відносини.

У клопотанні, яке НАБУ подало до суду, вказано що у березні 2017 року Омелян подав декларацію за 2016 рік, де вказав, що фактично мешкає в квартирі, яка на праві приватної власності належить його дружині. Разом з тим, Омелян не вказав в декларації своє право користування будинком.

"Відомості подані ОСОБА_3 (Омелян, - ред.) в декларації за 2016 відрізняється від достовірних на 7 млн гривень, що становить більше ніж 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб", - йдеться у документі.

Крім того, детективи НАБУ заявляють, що Омелян з 2015 року користується автомобілем BMW X5, орієнтовною вартістю 1 590 000 грн, який належить його братові. Даний автомобіль не був зазначений в його декларації за 2015 та за 2016 роки.

Крім того, повідомляється, що відповідно до інформації отриманої ДФС нарахований дохід Омеляна за 2012-2016 роки становить 1 273 985 гривень. Валовий дохід його дружини, як фізичної особи-підприємця та нарахований дохід як фізичній особі за 2012-2016 роки становить 2 321 122 грн. В той же час, зазначається, що в декларації і за 2015 і за 2016 роки Омелян зазначив, що має збереження в розмірі 90 тис. доларів та 25 тис. євро, а його дружина має заощадження в розмірі 70 тис. доларів. При цьому, як повідомляється, Омелян з 1999 року працює виключно на державній службі.

Зокрема, за рішенням суду, НАБУ отримало тимчасовий доступ до документів (електронних інформаційних систем), які знаходяться у володінні ПрАТ "Київстар", зокрема, до інформації стосовно номера абонента мобільного зв'язку, яким користується Омелян, для встановлення контактів Омеляна з вищезазначеними особами.

Зокрема, суд надав НАБУ доступ до відомостей щодо вхідних/вихідних дзвінків, SMS, MMS, GPRS за період з 1 грудня 2016 року по 1 січня 2017 року. Відповідна ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У свою чергу, прес-секретар Мінінфраструктури Марина Томко у Facebook повідомила, що Омелян готовий дати відповідь на всі запитання детективів НАБУ.

"Міністр інфраструктури відкритий до співпраці з правоохоронними органами, зокрема, з ГПУ, СБУ, НАБУ. Він готовий дати відповідь на всі запитання детективів НАБУ, а також надати всі документи, які засвідчують, що жодних порушень з його боку не було", - написала вона.

Щодо повідомлення про розслідування НАБУ: Міністр інфраструктури відкрий до співпраці з правоохоронними органами, зокре...

Опубліковано Marina Tomko 13 жовтня 2017 р.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю РБК-Україна Омелян розповідав про запуск інформаційної кампанії проти нього.