ru ua

В НАБУ назвали кількість переданих до суду справ, розгляд яких затягується

В НАБУ назвали кількість переданих до суду справ, розгляд яких затягується Фото: голова НАБУ Артем Ситник (РБК-Україна)

Відомство також назвало причини затягування розгляду

Із 68 кримінальних проваджень, у яких детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування, а прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували обвинувальний акт до судових інстанцій, 24 наразі залишаються без судового розгляду. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"Деякі справи перебувають поза увагою служителів Феміди понад рік. "Рекордсменом" за параметром затримки розгляду у суді є провадження стосовно судді Сєвєродонецького міського суду (відома у ЗМІ як "Суддя з нерухомістю в Іспанії"), яке вже 15 місяців перебуває без руху в Слов’янському міськрайонному суді Донецької області. Понад рік не розглядається й справа про незаконний вплив на міністра економічного розвитку та торгівлі", - сказано у повідомленні.

Зазначається, що серед причин затягування розгляду справ у судах: проблеми з визначенням підсудності, зайнятість та відвід служителів Феміди, неявка учасників процесу, повернення обвинувального акту прокурорам САП, тривалий розгляд в апеляційній інстанції тощо.

Нагадаємо, раніше у Національному антикорупційному бюро (НАБУ) розповіли, що детективами бюро в даний момент розслідується 333 кримінальних виробництва.