НАБУ має припинити обслуговувати інтереси групи політичних аферистів, - НФ

НовиниПолітика    01.12.2016 - 12:19
Фото: ВРУ
Фото: ВРУ

Одна з найбільш радикальних і принципово важливих реформ по боротьбі з корупцією - робота НАБУ - опинилася під загрозою через втрату цим органом незалежності. Про це йдеться у заяві фракції "Народного Фронту" у Верховній Раді України.

"Замість професійного Антикорупційного Бюро, яке керувалося б законодавством, принципами об'єктивності і своїм незалежним статусом, ми, на жаль, бачимо, прикру профанацію, що призвело до приватизації та контрольованості НАБУ з боку однієї політичної групи. Тому НАБУ не захотіло розслідувати "квартирну аферу" депутата Лещенка і навіть більше - фактично захистило очевидні корупційні дії цього депутата, які вже кілька місяців обговорює вся країна", - зазначили в НФ.

Проте, за даними партії, НАБУ початоло "посиленими темпами фальсифікувати справу проти Миколи Мартиненка".

"Така вибірковість Бюро не випадкова. За розкруткою цієї теми з боку НАБУ стоять фактичний керівник НАБУ і друг Саакашвілі Гізо Углава, Сергій Лещенко, Давид Сакварелідзе і сам Саакашвілі. За цією компанією проглядається також одіозний російський олігарх Костянтин Григоришин", - сказано в заяві.

В "Народному фронті" заявляють, що публічні звинувачення Миколи Мартиненка у нібито скоєнні ним кримінальних злочинів з самого початку носили політичний характер.

"Ніякої "справи Мартиненко" юридично не існує - це довелося визнати і самому НАБУ. Є тільки політичні і піарні ігри керівництва НАБУ і їхніх друзів і покровителів. За рік так зване "розслідування" щодо Мартиненка в правовій площині нічого не дало. Десятки обшуків з "маски-шоу", розгромом приміщень і застосуванням сили до адвокатів, сотні допитів з погрозами, десятки зарубіжних відряджень і запитів - на виході нуль", - йдеться в заяві.

В "Народному фронті" впевнені, що зараз "терміново фальсифікуються" звинувачення на адресу Миколи Мартиненка, щоб під будь-яким приводом вручити йому підозру.

"Також угрупування Саакашвілі-Углава-Сакварелідзе-Лещенко придумує фейкові приводи щодо інших представників "НФ". Сфабриковані справи проти своїх політичних опонентів вони збираються використовувати в політичній боротьбі", - йдеться в заяві.

Відзначимо, 30 листопада виповнився рік з тих пір, як народний депутат Мартиненко добровільно склав депутатський мандат. У "Народному фронті" вважають, що його вчинок став безпрецедентним в історії українського парламентаризму.

"Наш колега сам відмовився від депутатської недоторканності, щоб припинити політичні спекуляції навколо фейкових звинувачень на свою адресу. Микола Мартиненко відстоює свою честь, гідність та ділову репутацію як звичайний громадянин. Зате його наклепники і далі прикриваються депутатським мандатом. Ми звертаємося до чесних працівників НАБУ із закликом протистояти тиску Саакашвілі, Григоришина, Лещенка, які намагаються ввести для Бюро зовнішнє управління для виконання своїх завдань. Це нижче вашої професійної гідності. А ті керівники НАБУ, які вважають команди купки авантюристів важливішими професійного обов'язку, нехай сьогодні подають у відставку і йдуть агітаторами від партії Саакашвілі", - зазначили в НФ.

On Top