ua en ru

На окрузі №60 виявлена підтасовування даних, які вносяться на сайт ЦВК

На окрузі №60 (Волноваха, Донецька обл.) виявлено розбіжність цифр на сайті Центрвиборчкому з результатами протоколів виборчих комісій. Про це заявив адвокат кандидата в народні депутати Олександра Риженкова Костянтин Коломоєць після подачі заяви про виявлене порушення в ЦВК.

На окрузі №60 (Волноваха, Донецька обл.) виявлено розбіжність цифр на сайті Центрвиборчкому з результатами протоколів виборчих комісій. Про це заявив адвокат кандидата в народні депутати Олександра Риженкова Костянтин Коломоєць після подачі заяви про виявлене порушення в ЦВК.

«Ми сподіваємося, що все-таки це якийсь технічний збій. Не хотілося б думати про найгірше. Але, як кажуть у спорті, результат на табло. А зараз на сайті ЦВК - фальшиві дані», - підкреслив адвокат.

За словами Коломойца, по закінченні підрахунку голосів спостерігачі на дільницях взяли копії протоколів з "мокрими" печатками. Ці результати були підсумовані. Всього в окрузі проголосували 27 тис. чоловік. З них, згідно з протоколами виборчих комісій, за Олександра Риженкова було віддано 48% голосів, за його основного опонента Дмитра Лубинця - 29%. Ці дані повністю корелліровалісь з цифрами, відображеними екзит-полами.

Наступного дня на сайті ЦВК з'явилися дзеркально протилежні дані - Лубинець отримав 48% голосів, Риженков - 20%. При цьому на сайті ЦВК значиться, що участь у виборах в окрузі №60 взяли 35 тис. осіб (замість 27).

При цьому, помилкові дані на сайті ЦВК з'явилися лише по 10 з 75 дільниць. У решті цифри збігаються з протоколами. "Якщо в протоколі за Лубенця 29 людей проголосувало, то на сайті коштує 1029. Просто додана тисяча на ділянку. У загальній складності, дорисовано 8 тис. віртуальних виборців", - заявив адвокат.

Костянтин Коломоєць повідомив, що їм вже подано позов до Запорізького окружного адміністративного суду про спонукання в перерахунку голосів по проблемних ділянках. Також подано звернення в ЦВК звернути увагу на порушення, які мали місце.

"За останніми моїми даними, ЦВК не прийняла документи від 60 округу, повернув їх на доопрацювання. На сьогоднішній момент ОВК у Волновасі забарикадувався, туди не пускають спостерігачів. Не знаю, чи все там члени ОІК. Двері охороняють озброєні люди. Що відбувається за цими дверима - ми не знаємо", - сказав адвокат.

Також він обурився нахабними діями фальсифікаторів. "Не знаю, чому люди не думають про кримінальну відповідальність. Не треба бути експертом в юриспруденції або виборних технологіях, достатньо простої арифметики, щоб побачити чистий кримінал", - підкреслив Костянтин Коломоєць.

Нагадаємо, на окремих ділянках 50 округу за кандидата в депутати Євгена Геллера проголосувало в два-три рази більше виборців, ніж приходило на ділянки. При цьому, колическтво голосів за Геллера виросло на 12 тис. (73% виборців округу), за «Блок Петра Порошенка» - на 4 тис.

Відзначимо, в ході виборчої кампанії в Інтернет потрапив телефонна розмова, в якому нардеп Давид Жванія домовлявся з главою Дніпропетровської обладміністрації Ігорем Коломойським про фальсифікації виборів у низці округів Донецької області. При цьому, Коломойський чітко називав в числі округів округ №60 та прізвище Дмитра Луб